واگذاری فرودگاه‌های عسلویه و ماهشهر به شرکت فرودگاه‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:13 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۰۶۵۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از واگذاری فرودگاه‌های ماهشهر و عسلویه به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کاپیتان زنگنه درباره برقراری پروازها به ترکیه افزود: هنوز تاریخ انجام پرواز‌های ترکیه مشخص نیست و فعلا مردم بلیت پرواز‌های ترکیه را خریداری نکنند.

زنگنه، درباره‌ی حادثه فرودگاه ماهشهر گفت: با توجه به اینکه گزارش‌های رسیده نشان می‌داد، فرودگاه ماهشهر ایمنی مناسبی ندارد، این فرودگاه را به علاوه فرودگاه عسلویه به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران واگذار کردیم.
 
شرکت فرودگاه‌ها نیز کتبا مسئولیت ناوبری فرودگاه ماهشهر را پذیرفته است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: دیگر فرودگاه‌های وابسته به شرکت نفت نیز براساس ترافیکی که دارند در این فراخوان قرار گرفته و به تدریج واگذار خواهند شد.

دهقانی زنگنه، همچنین درباره دستورالعمل ابلاغی اخیر گفت که دستورالعمل ۱۹۰۰ را ابلاغ کردیم و همه شرکت‌های هواپیمایی موظف به رعایت کردن همه مفاد آن به صورت دقیق هستند.
 
مردم هم می‌توانند فرم‌های نظرسنجی داخل هواپیما را مشاهده کرده و با اسکن کردن بارکد آن به صورت آنلاین در سایت سازمان هواپیمایی کشوری مشکلات‌شان را مطرح کنند.
 
وی گفت: همچنین اگر تخلفاتی مشاهده کردند، سایت سازمان و تلفن گویای آن ۲۴ ساعته پاسخگو است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: در زمینه استفاده بیشتر شرکت‌های هواپیمایی از اتوبوس‌ها برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به هنگام انتقال مسافران از ترمینال‌ها و هواپیما نیز شرکت‌های هواپیمایی موظف‌اند دستورالعمل‌های اجرایی را به دقت رعایت کنند بنابراین باید به اندازه، اتوبوس تهیه کنند.

روشن بودن تهویه هواپیما‌ها به صورت کامل

دهقانی زنگنه، همچنین درباره مسائل و ابهاماتی که درباره تهویه هواپیما‌ها و نداشتن فیلتر میانی مطرح می‌شود، گفت: تهویه هواپیما‌ها به صورت دائم و مستمر انجام می‌شود و حتی دستور داده‌ایم که هنگامی که هواپیما روی زمین می‌نشیند باید از موتور کمکی APU استفاده و آن را روشن کنند تا تهویه هواپیما روی زمین انجام شود.
 
همچنین قبل از اینکه موتور هواپیما خاموش شود باید این موتور کمکی روشن باشد تا هنگام تاکسی کردن هواپیما و پیاده شدن مسافران تهویه کار خود را بدون وقفه انجام دهد.

جلسه بررسی حادثه هواپیما اوکراینی ۲۷ مهر

دهقانی زنگنه، درباره آخرین وضعیت حادثه هواپیمای اوکراینی گفت: ۲۷ مهر، نشستی مشترک بین ایران و اوکراین با حضور دیگر نمایندگان در تهران برگزار خواهد شد تا دیگر زوایای این حادثه را بررسی کنیم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°