سلامت دانش آموزان و دانشجویان؛ اولویت نخست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:53 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۶۵۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
رئیس جمهور گفت: سلامت دانش آموزان و دانشجویان باید به عنوان اولین اولویت مد نظر باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای روحانی امروز در جلسه هیات دولت با اشاره به شرایط متفاوت ایران با کشور‌های دیگر تصریح کرد: ایران شرایط خاصی از لحاظ حساسیت‌های فرهنگی، دینی و همچنین مسئله حفاظت از سلامت مردم دارد، در کنار تحریم شدیدی که امروز با آن مواجه هستیم و همین امر شرایط ما را با سایرکشور‌ها متفاوت کرده است.
وی گفت: در مسئله بازگشایی‌ها و مقابله با کرونا، شرایط کشور را با شرایط کشور‌های دیگر در تمام زمینه‌ها مقایسه نکنید.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما در شرایط تحریم هستیم و مردم ما به مراسم و مناسک دینی، روابط خانوادگی و نیز آموزش فرزندان خود بسیار اهمیت می‌دهند افزود: باید همه این‌ها را در کنار هم ببینیم و به همین دلیل ما با توجه به رعایت همه اصول بهداشتی مناسک خود را در ماه رمضان داشتیم وعزاداری‌های خود را در ماه محرم داشتیم و روابط خانوادگی در چارچوب پروتکل انجام می‌گیرد و کسب و کار‌ها و فعالیت‌ها در بسیاری از موارد از روز اول بوده و مواردی هم که مدتی تعطیل بود بازگشایی شد.
آقای روحانی ادامه داد: امروز بحث علم، دانش و فرهنگ و آموزش دانش آموزان و دانشجویان عزیز ماست و یک اصل مهم برای ما این است که سلامت همه دانش آموزان و دانشجویان به عنوان اولویت اول مدنظر باشد.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مسئله دوم این است که دانش آموزان و دانشجویان نباید از درس عقب بمانند افزود: طوری نباشد که شش ماه، یک ترم و یا یک سال تحصیلی عقب بمانند که این برای دانش آموزان و خانواده‌ها بسیار سخت است.
آقای روحانی گفت: در عین حال در هیچ زمینه‌ای اجبار نیست و ما هیچ خانواده و دانش آموزی را برای حضور در کلاس اجبار نمی‌کنیم و آموزش حضوری را ترجیح میدهیم چیزی که برای دولت مهم است این است که درب مدرسه و دانشگاه بر روی دانشجویان و دانش آموزان باز خواهد بود و این برای ما اصل مهم است.
رئیس جمهور ادامه داد: هیچ درب مدرسه و دانشگاهی بر روی کسی بسته نمی‌شود و تشویق می‌کنیم و معلمان و اساتید ما برای تدریس آمادگی دارند.
وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی برای آموزش دقیق و صحیح، آموزش حضوری است گفت: برخی فکر می‌کنند که اصول بهداشتی و سلامت فقط در بحث کروناست ما می‌خواهیم دانش آموزان از لحاظ جسمی، روحی و نشاط دارای سلامت کامل باشند.

آقای روحانی با اشاره به سخنان خود در روز شنبه در خصوص اینکه ما هیچ دانش آموزی را به اجبار به مدرسه نمی‌بریم تاکید کرد: ما همه وسایل دانش را به صورت حضوری، مجازی و نیز از طریق صدا و سیما پیش روی آن‌ها می‌گذاریم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°