آموزش حضوری دانش آموزان اجباری نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:19 - شنبه 03 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۰۶۵۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
رئیس جمهور با اشاره به این که معلمان و استادان امسال بار سنگینی بر دوش دارند، گفت: برای آموزش حضوری اجباری وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای حسن روحانی در ادامه جلسه هیأت دولت با اشاره به آغاز سال تحصیلی و شیوه‌های استفاده دانش آموزان از کلاس درس، اظهار داشت: از طریق فضای مجازی و صدا و سیما هم آموزش داده می‌شود، اما بهترینش آموزش حضوری است؛ اما در عین حال برای آموزش حضوری اجباری وجود ندارد.

رئیس جمهور ضمن تشکر از معلمان و اساتید که بار سنگینی بر دوش دارند، گفت: در عین حال دانش آموزان که در مدرسه هستند باید تحت نظارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت باشند تا سلامت آن‌ها مورد مراقبت قرار گیرد.
آقای روحانی با اشاره به این که تصمیم دولت و ستاد مقابله با کرونا برای آغاز سال تحصیلی تصمیم خوبی بود، افزود: دانش آموزان و دانشجویان ما امسال از نعمت تحصیل برخوردار خواهند بود و اساتید و معلمان ما هم بیش از سال‌های دیگر زحمت تدریس را بر عهده دارند.

رئیس جمهور با تاکید بر این که قدرت ملی و مردم ما در مقاطع مختلف همواره به رخ قدرت‌های بزرگ کشیده شده، گفت: ماه شهریور برای همه درس آموز است؛ یک بار در سال ۵۷ رژیم گذشته قدرت مردم را نادیده گرفت و فکر کرد در میدان ژاله و خیابان نیروی هوایی تیراندازی و عده‌ای را مجروح و شهید کند، جلوی راه مردم را سد خواهد کرد و مردم ترسان و هراسان به خانه برمی گردند و انقلاب و نهضت تعطیل می‌شود.
آقای روحانی ادامه داد:، اما این خطای بزرگی بود که رژیم انجام داد و ملت هم ایستادگی خودش را نشان داد. یک بار هم ارتش بعثی در ماه شهریور اشتباه محاسباتی کرد و به کشور ما حمله کرد.
رئیس جمهور با اشاره به این که مردم با استقامت و توانمندی خودشان به دنیا نشان دادند که عزت و استقلال کشور و اراده ملی ما لگدکوب نخواهد شد، افزود: مردم در جنگ هشت ساله رژیم بعثی پیروز شدند.
آقای روحانی همچنین اظهار داشت: یک بار دیگر هم تروریست‌ها به کمک ابرقدرت‌ها در هشت شهریور سال ۶۰ با انفجار و شهادت رئیس جمهور و نخست وزیر فکر کردند می‌توانند بر ملت ایران فائق شوند و اراده خودشان را بر این ملت تحمیل کنند.
رئیس جمهور با تاکید بر این که شهریور ماه اراده ملی و شکست دشمنان ماست، گفت: این ماه برای همه درس آموز است که نشان می‌دهد، ملت ایران برای اهداف ملی، استقلال، عزت، نظام منتخب و حفظ سرزمین خودش از همه توان و امکانات خودش استفاده خواهد کرد.
آقای روحانی با بیان این که بعضی‌ها امروز دوباره اراده ملت ایران را به آزمون گرفتند، اظهار داشت: خطای محاسباتی آمریکا از سال ۹۷ تا امروز بر این مبنا بود که فکر کرد با فشار اقتصادی بر مردم و تحمیل تحریم ظالمانه، ملت بزرگ ایران را به زانو در می‌آورد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°