آمریکا به اهداف ضد ایرانی اش نخواهد رسید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:10 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۶۶۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
رئیس جمهور تاکید کرد: ملت ایران در برابر همه فشار‌ها ایستادگی کردند و آمریکایی‌ها به اهداف شان ضد ملت ایران نرسیدند و نخواهند رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در جلسه هیات دولت، گفت: البته آنان عِرض (آبرو) خود می‌برند و به ملت ایران رنج و زحمت می‌دهند، اما در شورای امنیت، سازمان ملل، نزد افکار عمومی در جهان و حتی در میان ملت شان، آبرو و حیثیت خود را به طور کامل بردند.
رئیس جمهور بار دیگر تاکید کرد: آنان حتما پشیمانند و حتما باید بازگردند و باز خواهند گشت؛ این راه برای آمریکا بن بست است و راهی ندارد که برگردد، والا با سد و دیوار محکم نیز مواجه است.
آقای روحانی با قدردانی از مقاومت خوب مردم در شرایط سخت امسال از دیگر قوا، کارگزاران و دستگاه‌های اجرایی که در ۷ ماه گذشته همه توانشان را برای مقابله با کرونا و تحریم‌ها به کار گرفتند تشکر کرد.
رئیس جمهور گفت: در فروردین، اردیبهشت و حتی خرداد امسال تقریبا دروازه‌های واردات، صادرات کشور بسته بود و هنوز هم مانند روز اول نشده، اما شرایط پس از سه ماه تقریبا عادی است و خوشبختانه کشور در تیر و مرداد، در مسیر رشد اقتصادی قرار گرفت.
آقای روحانی افزود: در ماه‌های ابتدایی سال به علت مشکلات ناشی از تشدید همه گیری کرونا و تحریم ها، رشد اقتصادی نداشتیم، اما در تیر، مرداد و شهریورماه در بخش‌های اقتصادی، صنعتی، خدماتی، کشاورزی و در بسیاری عرصه‌ها در مسیر رشد قرار داریم.
رئیس جمهور گفت: اینکه شرکت‌های بورسی - صنعتی ما در مرداد امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲/۸ درصد رشد دارد، نشان دهنده حرکت ملت در مسیر جهش تولید و به معنی شکست دشمنان است.
آقای روحانی با اشاره به اقدامات خصمانه برخی کانال‌های ضدایرانی، تصریح کرد: اینکه این کانال‌ها با پول چه کسانی ایجاد شده است و ذاتش چیست همه می‌دانند که برای اقدام علیه منافع و استقلال ایران ایجاد شده اند و هر روز می‌خواهند به بهانه‌ای به نگرانی‌ها دامن بزنند و هر مسئله پیش آمده را بزرگ و بزرگ‌تر کنند.
رئیس جمهور یکی از اهداف این رسانه‌ها را التهاب آفرینی در بازار‌های مختلف کشورمان دانست و افزود: این رسانه‌ها می‌خواهند آرامش را از مردم بگیرند، اما همواره در همه زمینه‌هایی که علیه ملت ایران کار کردند رسوا و مفتضح شود و ملت ایران به آنان پاسخ قوی و محکم دادند.
آقای روحانی گفت: این رسانه‌ها در ماه رمضان وارد شدند و گفتند ”چرا می‌خواهند در مساجد را باز کنند؟ سلامت مردم از بین رفت “ در حالیکه آبروی خودشان رفت در محرم گفتند ”چرا می‌خواهند عزاداری کنند؟ “ مردم همه اصول را رعایت کردند آبروی خودشان رفت؛ وقتی که مغازه‌ها می‌خواست باز شود جیغ شان بلند شد که ” نان مردم یا جان مردم؟ “ باز هم آبرویشان رفت دیدند که هم جان مردم و هم نان مردم در نظر گرفته شد.
رئیس جمهور تصریح کرد: در روز‌های اخیر نیز در پی موضوع آموزش بودند و خیلی عصبانی اند که کشور در مسیر درست حرکت می‌کند، از اینکه مردم به حرف‌های واهی آنان توجه نمی‌کنند، راه خودشان را می‌روند و با کمال اطمینان می‌دانند که دارند چه کار می‌کنند و می‌دانند که سال سختی است و همه باید در کنار هم باشیم و دست هم را بگیریم، عصبانی اند.
آقای روحانی خطاب به صاحبان قلم، بیان و تریبون از آنان درخواست کرد: امسال که سال سختی است مواظب منافع ملی باشیم؛ بله من هم می‌دانم که به انتخاب نزدیک می‌شویم و می‌دانم که برخی افراد کمربند‌ها را برای ورود به انتخابات سفت می‌کنند اشکالی هم ندارد، امیدوارم انتخابات خوب و با رقابتی خواهیم داشت.
رئیس جمهور تاکید کرد: در فضای انتخاباتی انتظارات را بی جهت بالا نبریم و حقایق را تحریف نکنیم؛ تحریف حقایق گناه بزرگ و نابخشودنی انقلابی و ملی است، سیاه نمایی را آغاز نکنیم.
آقای روحانی گفت: در این مدت کار بزرگی انجام شده است؛ این هفته بیست و سومین هفته امسال است که فردا بهره برداری از طرح‌های ملی خواهیم داشت، تقریبا هر هفته پنج شنبه‌ها طرح‌های ملی افتتاح شده است و این هفته نیز طرح‌هایی برای بهره برداری داریم و تا پایان سال هم خواهیم داشت.
رئیس جمهور افزود: این علاوه بر اقدامات مستقل وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف است که خودشان طرح‌هایی را به بهره برداری می‌رسانند.
برچسب ها: امریکا ، تحریم ، روحانی ، شکست ، اهداف
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°