دستور رئیسی برای رسیدگی قضایی در شهرکرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:32 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۷۳۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱
رئیس قوه قضائیه در چهارمحال و بختیاری از رسیدگی به مشکلات قضایی، پیگیری مطالبات مردم و تلاش برای رفع بی عدالتی‌ها خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام و المسلمین "ابراهیم رئیسی" در سفر یک روزه به شهرکرد از نزدیک در جریان دغدغه‌های حقوقی مردم قرار گرفت.
رئیس دستگاه قضا در نشست شورای اداری چهارمحال و بختیاری گفت: باید بیش از پیش برای رفع بی عدالتی‌ها تلاش کنیم.
رئیس قوه قضائیه در شانزدهمین سفر استانی نشستی هم با نمایندگان کشاورزان و دامداران چهار محال و بختیاری داشت. در این نشست کشاورزان و دامداران از دغدغه هاشون گفتن و اشاره‌ای هم به تخلف در واگذاری کشتارگاه جونقان کردند.
رئیس قوه قضائیه همچنین در جمع اهالی روستای شیخ شبان حاضر شد و ضمن اطلاع از مطالبات مردم، مشکلات حقوقی اراضی مسکونی این روستا را بررسی و دستور رسیدگی فوری داد.
 
رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: فعال کردن اقتصاد گردشگری و صنایع تبدیلی در استان چهارمحال و بختیاری یکی از ضرورت هاست که می‌تواند در امر رونق تولید و اشتغال گره گشایی کند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به وضعیت رودخانه سرخون که آغشته به نفت شده و مشکلاتی را برای اهالی منطقه ایجاد کرده است و مردم از قوه قضاییه به عنوان احقاق حقوق عامه خواستار پیگیری موضوع هستند، گفت: از وزیر نفت و نیرو می‌خواهم با تشکیل و اعزام کارگروهی به منطقه، وضعیت این رودخانه را با ارائه راهکار‌هایی تعیین کنند؛ متخصصان ما که مشکلات چاه‌های نفت کشور‌های دیگر را حل می‌کنند قطعا توانایی رفع مشکل این رودخانه را نیز دارند.

وی با اشاره به مشکلات و موضوعات آبی میان استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری گفت: در جریان سفر به استان اصفهان کارگروهی برای رفع مشکل مزبور زیر نظر آقای اژه‌ای تشکیل شد و نقطه نظرات همه طرفین این موضوع در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری و سایر استان‌ها شنیده شد. تصمیم اساسی در خصوص موضوعات آبی میان استان‌های اصفهان و چهارمحال و بخیتاری و سایر استان ها، در شورای عالی آب و دولت اتخاذ می‌شود که بسیاری از مسائل در خصوص موضوع مورد اشاره به دولت انتقال یافته است. وزیر نیرو باید با فعال کردن سریع شورای عالی آب و تشکیل کارگروهی ذیل آن، ظرف مدت کوتاهی با حضور نمایندگان استان‌های ذی نفع تصمیم علمی و عادلانه‌ای را در خصوص توزیع عادلانه آب اتخاذ کند. ما در دستگاه قضایی پیگیر رفع موضوعات آبی استان چهارمحال و بختیاری خواهیم بود و آقای اژه‌ای نیز کماکان موضوع را دنبال خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی افزود: مردم از کمبود‌ها ناراحت نیستند بلکه از بی عدالتی و تبعیض ناراحت می‌شوند. ما در قوه قضاییه موضوع تسهیل فضای کسب و کار را پیگیری می‌کنیم و به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد در زمینه رفع موانع جهش تولید کوتاهی شود.

 ابراهیم رئیسی با اشاره به موضوع کارخانه‌ای در استان چهارمحال و بختیاری که کارگران بومی آن اخراج شده بودند و بعد از مدتی کارگرانی از مناطق دیگر در آن کارخانه جذب شدند، گفت: اخراج کارگر بدون دلیل و بدون لحاظ حق و حقوق کارگران و سوابق کاری آن‌ها حتما امر نادرستی است و ما این موارد را قطعا پیگیری می‌کنیم.
 
برچسب ها: رئیسی ، قضا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°