عرصه دیجیتال در سینما نقش مهمی دارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:39 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۷۴۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
رسول صدر عاملی، کارگردان سینما در برنامه شهر فرنگ شبکه خبر گفت: باید فرایند دیجیتالی شدن را در 10 سال گذشته جدی می گرفتیم، اگر این اتفاق می افتاد در این دوران (کرونایی) با مشکلات روبرو نمی شدیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رسول صدر عاملی، کارگردان سینما گفت: فراز و نشیب‌هایی در این دوران چهار دهه داشتیم، ولی آن چیزی که سینمای ما را به این نقطه رساند. شور، شوق، علاقه مندی و مسئولیت پذیری سینما گران واقعی بود و هنوزهم چشم و امیدمان به حضور این عزیزان است.

رسول صدر عاملی، کارگردان سینما از حال و روز سینما گفت و افزود: امیدوارم بعد از گذر از این روز‌ها شاهد حضور نمایش دیجیتال و تولید فیلم‌های درخورسینمای ایران باشیم.

وی افزود: باید منتظر باشیم تا بعد از این ماجرای تلخ، سرنوشت سینما به کجا می‌انجامد وتصور بنده این است که عرصه دیجیتال در سینما ما نقش مهمی دارد و اگر این اتفاق مهم در ۱۰ سال گذشته صورت می‌گرفت در این دوران (کرونایی) با مشکلات روبرو نمی‌شدیم.

این کارگردان سینما درباره اکران فیلم‌های آنلاینی که در دوران کرونا صورت گرفته افزود: نیاز بود تا این دوران را تجربه کنیم، بعد از اکران فیلم حاتمی کیا فردای آن روز کپی قاچاق آن منتشر شده و باید داستان کپی رایت جهانی را جدی بگیریم و مسائل فنی در این حوزه را حل کنیم تا شاید این گونه اتفاق نباشیم.

او درپاسخ به انتخاب بازیگر از فضای مجازی گفت: برخی از تولید کنندگان برای تولید آثار خود به فضای مجازی روی آوردند و این استثناء می‌تواند در هر کاری وجود داشته باشد. اما راه سینمای ایران آن چیزی است که در جشنواره فیلم فجر از بین فیلم‌های برگزیده، پنج فیلم را با تحسین می‌نشینید و آن‌ها هیچگاه به چنین شرایطی دست پیدا نخواهند کرد.

صدر عاملی افزود: تمام بازیگران جهان به اندازه دیده می‌شوند اشکال بازیگران ما این است که بعد از اینکه دیده شدن، اندازه خود را فراموش می‌کنند و در واحد شهرت غوطه ور می‌شوند.

او گفت: باید بازیگران یک پله بالاتر از شهرت دارای مسئولیت پذیری و احساس رسالت باشند و افرادی که از واحد شهرت عبور نکنند دست به فضای مجازی می‌زنند.

این کارگران سینما گفت: سینماگر باید جایگاه خود را در جامعه پیدا کند تا به آن چیزی که نیاز دارد برسد.

برچسب ها: سینما ، صدر عاملی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°