مرحله دوم انتخابات مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:47 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۷۴۴
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۲
انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی، از ساعت ۸ صبح در ۱۰ حوزه انتخابیه آغاز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
انتخابات مرحله دوم مجلس در حوزه‌های انتخابیه سمیرم و لنجان در استان اصفهان - دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در استان ایلام - کرج، اشتهارد و فردیس در استان البرز - زنجان و طارم در استان زنجان - اهواز، حمیدیه، کارون و باوی در استان خوزستان - بیجار در استان کردستان - کرمانشاه، اسلام آباد غرب و دالاهو در استان کرمانشاه و کردکوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان در استان گلستان برگزار می‌شود.
افرادی که در دور نخست رای نداده‌اند می‌توانند در هر کدام از حوزه‌های انتخاباتی رای دهند، اما افرادی که دور نخست رای داده‌اند فقط ملزم به رأی‌ریزی در همان حوزه انتخاباتی هستند.
دبیرستاد انتخابات گفت: احراز هویت انتخابات امروز الکترونیکی انجام می‌شود.
****
ستاد انتخابات در اطلاعیه 39 بر رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و خودکار شخصی تاکید کرده است.
****
اطلاعيه شماره ۴۰ستاد انتخابات کشور
كليه اوراق و آثار تبليغاتي متعلق به نامزدهاي انتخاباتي به هيچ عنوان نبايد در محل شعبه و اطراف درب ورودي و خروجي آن وجود داشته باشد ، لذا در صورت مشاهده لازم است به سرعت نسبت به امحاء آنها اقدام شود.
 
متن کامل اطلاعیه شماره ۴۰ ستاد انتخابات کشور بدین شرح است:

به اطلاع اعضاي محترم شعب اخذ رأي مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مي رساند ، كليه اوراق و آثار تبليغاتي متعلق به نامزدهاي انتخاباتي به هيچ عنوان نبايد در محل شعبه و اطراف درب ورودي و خروجي آن وجود داشته باشد .

در صورت مشاهده لازم است به سرعت نسبت به امحاء آنها اقدام شود .

همچنين اگر در طول زمان رأي گيري َآثار تبليغاتي از رأي دهندگان در شعبه باقي بماند ، آنها را نيز امحاء نمايند.
ستاد انتخابات کشور
****
اطلاعیه شماره ۴۱ وزارت کشور
بر اساس اطلاعیه شماره ۴۱ ستاد انتخابات کشور؛ اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیار فقط با ارائه شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی رأی دهنده امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری جایگزین شناسنامه قابل قبول نمی‌باشد.
 
متن کامل اطلاعیه شماره ۴۱ ستاد انتخابات کشور بدین شرح است:
به اطلاع کلیه رای دهندگان عزیز و اعضای شعب اخذ رأی می‌رساند که اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیار فقط با ارائه شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی رأی دهنده امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری جایگزین شناسنامه قابل قبول نمی‌باشد.

همچنین جهت اخذ رای نیازی به عکس دار بودن شناسنامه نبوده و دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت کرده و رای بدهند.
****
اطلاعیه شماره ۴۲ ستاد انتخابات کشور
رای دهندگان در مرحله دوم انتخابات منحصرا در حوزه انتخابیه‌ای که در مرحله اول رای داده اند می‌توانند رای دهند.
 
در اطلاعیه شماره ۴۲ امده است:

به اطلاع کلیه هموطنان عزیز حوزه‌های انتخابیه مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌رساند، به استناد تبصره ۴ ماده ۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی رای دهندگان در مرحله دوم انتخابات منحصرا در حوزه انتخابیه‌ای که در مرحله اول رای داده اند می‌توانند رای دهند و کسانی که در مرحله اول در هیچ یک از حوزه‌های انتخاباتی رای نداده باشند نیز می‌توانند در انتخابات شرکت کرده و رای خود را به نامزد مورد نظر بدهند.

مجددا تاکید می‌شود به منظور رعایت اصول بهداشتی، علاوه بر استفاده از ماسک، حتی الامکان خودکار شخصی به همراه داشته و پس از انداختن رای به داخل صندوق اخذ رای بلافاصله شعبه را ترک نمایند.
****
انتشار اطلاعیه شماره ۴۳ستاد انتخابات کشور
بر اساس اطلاعیه شماره ۴۳ ستاد انتخابات کشور؛ متولدین روز ۲۱ شهریور ماه سال ۱۳۸۱ و قبل از آن می‌توانند با حضور در شعب اخذ رأی اولین حضور خود را در انتخابات به ثبت رسانده و رأی بدهند.
 
متن کامل اطلاعیه شماره۴۳ ستاد انتخابات کشور بدین شرح است:

به اطلاع کلیه جوانان رای اولی حوزه‌های انتخابیه مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌رساند، براساس بند ۲ ماده ۲۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، سن انتخاب کنندگان ۱۸ سال تمام می‌باشد. یعنی متولدین روز ۲۱ شهریور ماه سال ۱۳۸۱ و قبل از آن می‌توانند با حضور در شعب اخذ رأی اولین حضور خود را در انتخابات به ثبت رسانده و رأی بدهند.
****
بر اساس اطلاعيه شماره ۴۵ ستاد انتخابات كشور؛ آن دسته از راي دهندگان عزيزي كه از نعمت سواد محرومند و يا به دليل نقص عضو قادر به نوشتن رأي خود نيستند مي رساند به همراه شخصي مورد اعتماد، به شعب اخذ رأي مراجعه نمايند.
متن كامل اطلاعيه شماره ۴۵ ستاد انتخابات كشور بدين شرح است: به اطلاع آن دسته از راي دهندگان عزيزي كه از نعمت سواد محرومند و يا به دليل نقص عضو قادر به نوشتن رأي خود نيستند مي رساند كه براي شركت در انتخابات و دادن رأي مي توانند به همراه شخصي با سواد از افراد خانواده و يا فردي مورد اعتماد، به شعب اخذ رأي مراجعه و پس از انتخاب نامزد مورد نظر خود، با كمك وي نام و نام خانوادگي و كد نامزد را در برگ رأي نوشته و سپس آن را به صندوق رأي بيندازند. ضمناً مسئولين شعب ، اعم از اعضاء شعبه، نمايندگان فرماندار، ناظرين شوراي نگهبان، عوامل انتظامي و نمايندگان نامزدها و بازرسان به هيچ وجه مجاز نيستند براي رأي دهندگان اقدام به نوشتن رأي نمايند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۱°