مخالفت انگلیس با اولتیماتوم اتحادیه اروپا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:42 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۷۴۸
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
مخالفت انگلیس با اولتیماتوم اتحادیه اروپا و استرداد لایحه " بازار درونی"، تنش بین لندن و اتحادیه اروپا را تشدید کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اتحادیه اروپا از انگلیس خواسته برنامه تغییر توافق برگزیت را تا پایان ماه سپتامبر (ده مهر) کنار بگذارد در غیر این صورت مذاکرات تجاری لندن و بروکسل به خطر می‌افتد. اتحادیه اروپا تاکید کرده: در صورت مخالفت انگلیس، اقدام قانونی می‌کند.

وزیر ارشد دولت انگلیس با رد اولتیماتوم بروکسل گفت: «لندن نه می‌خواهد و نه می‌تواند لایحه جدید را از دستور کار خارج کند.»

طبق "لایحه قانون بازار داخلی " که به "لایحه جدید برگزیت معروف شده" مقررات داخلی و بین‌المللی جدیدی درباره مبادله کالا از ایرلند شمالی تصویب می‌شود. این لایحه را دولت جانسون چهارشنبه به مجلس این کشور برد.

وزیر امور خارجه ایرلند، انگلیس را به «ایجاد عمدی بحران» متهم کرد.

در صورتی که اتحادیه اروپا و لندن درباره بازتعریف روابط در دوران پسابرگزیت توافق نکنند، خطر جدایی فیزیکی مرز میان جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی وجود دارد.

دور هشتم مذاکرات «پسابرگزیت» درباره آینده همکاری‌های تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا از سه‌شنبه آغاز شده. دو طرف، رسما تا پایان دسامبر (نیمه دی) برای رسیدن به توافق دادوستد آزاد مهلت دارند.
برچسب ها: برگزیت ، انگلیس ، اروپا ، تنش
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°