آمریکا ویرانگر نظم بین المللی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:19 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۷۵۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
وزیر خارجه چین در اجلاس سازمان همکاری شانگ‌های: آمریکا در حال تبدیل شدن به بزرگترین نیروی ویرانگر نظم بین المللی معاصر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«وانگ یی» افزود: برعهده سازمان همکاری شانگ‌های است که با چنین فرایندی مقابله کرده و اجازه ندهد قانون «جنگل» بر مناسبات جهان حکم فرما شود.

وی در جریان اجلاس وزیران خارجه سازمان همکاری شانگ‌های در مسکو گفت: امسال هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد است و کشور‌ها به توافق رسیده اند که نظام بین المللی با محوریت سازمان ملل و نظم بین المللی با زیربنای جهانی آن باید حفظ شود.

وانگ افزود: پایبندی به چند جانبه گرایی به بنیان خوداتکایی ملی تبدیل شده است و به ویژه برای بسیاری از کشور‌های متوسط و کوچک در جامعه بین المللی این موضوع و اقتدار سازمان ملل با اهمیت است.

وزیر خارجه چین گفت: متاسفانه آمریکا به عنوان یک ابرقدرت، سرسختانه به سیاست «اول آمریکا» تاکید می‌ورزد و با عمل به یک جانبه گرایی، بار‌ها و بار‌ها از سازمان‌ها و معاهدات بین المللی خارج شده و تعهدات بین المللی خود را رها کرده است و این باعث هزینه برای کشور‌های دیگر دنیا شده است.

وانگ افزود: سازمان همکاری شانگ‌های باید همواره با پایبندی به چند جانبه گرایی، انصاف و عدالت در مسیر تاریخی صحیح حرکت کند، سازمان باید قاطعانه از مواضع اصولی سازمان ملل متحد دفاع و از اقتدار قوانین بین المللی محافظت کند و اجازه ندهد سیاست‌های سلطه گرایانه آمریکا آن را به «قانون جنگل» تبدیل کند و سازمان همکاری شانگ‌های باید در مقابل قلدری یکجانبه که مانع دمکراسی در روابط بین المللی است، بایستد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°