پایان کرونا مشخص نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:55 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۸۰۰۷۷۱
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
نهاد بهداشتی سازمان ملل می‌گوید: نمی‌توان زمان دقیق پایان همه‌گیری ویروس کرونا را بیان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آمار جهانی بهبود یافتگان از کرونا از بیست میلیون و ۳۵۰ هزار نفر گذشت. آخرین آمار مبتلایان به کووید ۱۹، بیش از بیست و هشت میلیون و ۳۴۷ هزار نفر است. تعداد جان باختگان ناشی از کرونا در جهان هم از نهصد و چهارده هزار نفر فراتر رفته است.

نهاد بهداشتی سازمان ملل می‌گوید: نمی‌توان زمان دقیق پایان همه‌گیری ویروس کرونا را بیان کرد، اما این بیماری در دو سال آینده کنترل می‌شود. سازمان جهانی بهداشت تاکید کرده: میزان سرایت و شدت ویروس کرونا از شش ماه گذشته تغییر نکرده.
**
در این حال هند که با گذشتن از برزیل دومین کشور دارنده مبتلا به کرونا پس از آمریکاست، همچنان با افزایش ابتلای روزانه به این ویروس روبروست. بالاترین آمار ابتلای روزانه این کشور در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شد: بیش از نود و شش هزار و ۵۵۰ نفر. نخستین بار آمار قربانیان هند در یک شبانه روز به هزار و دویست و نه نفر رسید. تاکنون بیش از چهار میلیون و ۵۶۰ هزار مبتلا به کووید ۱۹ در هند ثبت شده.
**
مرکز کنترل بیماری‌ها در آمریکا پیش بینی کرده: تا بیست و پنج روز دیگر شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در این کشور به ۲۱۷ هزار نفر افزایش یابد. متاسفانه تاکنون بیش از ۱۹۶ هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند. مرکز کنترل بیماری‌ها در آمریکا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن را ضروری اعلام کرده است. آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در آمریکا، به حدود شش میلیون و ۵۹۰ هزار نفر رسیده که خوشبختانه نزدیک به سه میلیون و ۸۸۰ هزار نفر بهبود یافته اند.
**
کرونا در آمریکای جنوبی همچنان روبه افزایش است. آمار مبتلایان از شش میلیون و ۹۳۵ هزار نفر گذشته. بیش از ۲۲۴ هزار نفر هم جان باخته اند. وزارت بهداشت برزیل امروز از شناسایی بیش از چهل هزار و ۵۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد. بیش از ۹۸۰ نفر هم در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور فوت کرده اند. آمار کلی مبتلایان در این کشور بیش از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است.
**
اما کرونا علاوه بر پیامد‌های اقتصادی، در برخی کشور‌ها پیامد‌های منفی اجتماعی داشته. پلیس محلی استونی اعلام کرده: خشونت‌های خانگی در این کشور در مقایسه با پارسال افزایش چشمگیری داشته. کارشناسان یکی از علل اصلی را، شیوع کرونا می‌دانند. در نیمه نخست سال ۲۰۲۰، بیش از سی هزار مورد خشونت خانگی در جمهوریء کم جمعیت استونی ثبت شده.
بسیاری از کشور‌ها این روز‌ها با مشکل آغاز سال تحصیلی مواجه اند. این موضوع در کشور‌های آفریقایی و در شرایط کرونا، با پیچیدگی‌هایی همراه شده است.
برچسب ها: پایان ، کرونا ، بهداشت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°