ارسال پرونده ۲۳ شرکت متخلف تولیدکننده فلز روی به تعزیرات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:44 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۷۸۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
سرپرست اداره‌کل نظارت بر کالا‌های فلزی و معدنی سازمان حمایت، علت ارجاع پرونده ۲۳ شرکت متخلف تولیدکننده فلز روی به تعزیرات را رعایت نکردن کف عرضه دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسن الله‌یاری در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان این مطلب گفت: در سال ۹۷ رقمی بیش از ارقامی که در خبر‌ها آمده پرونده برای شرکت‌های متخلف فلزی تنظیم شد و در آستانه صدور حکم قرار گرفت.

او ادامه داد: اما در پی اجرای مصوبه همراهی با واحد‌های تولیدی، پرونده‌های تنظیم شده مختومه اعلام شد.
 
 رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سرب و روی ایران در ادامه با اظهار بی اطلاعی از ارسال پرونده ۲۳ شرکت متخلف تولیدکننده فلز روی به تعزیرات اعلام کرد: دخالت دولت دربازار بورس به مصلحت نیست، دولت برای همه فلزات رنگی یک نسخه می‌پیچد.
 
او با بیان این مطلب گفت: بدونِ وجود دخالت ها، انجمن تضمین می‌کند فلز روی در بازار کمبود نداشته باشد.

او افزود: ما از اوایل تشکیل بورس فلزات در شهریور ۹۷ مرتب فلزات خود را عرضه کردیم در حالی که تقاضایی هم در این باره وجود نداشته است، بنابراین به تصمیم گیران این عرصه اعلام کردیم دخالت دولت دربازار بورس به مصلحت نیست.

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سرب و روی با اعلام اینکه ۷۰ درصد تولید روی کشور مازاد نیاز بازار بوده افزود: از دوسال قبل به تنهایی تلاش کردم این فلز در قالب شمش وارد بورس شود؛ چون روی بهترین، شفاف‌ترین و امن‌ترین بازار فلزات کشور است، اما متاسفانه به دلیل فرمولی که برای بورس ایران خارج از روال عادی بورس جهانی تعیین می‌کنند این اقدام محقق نشد.

او در خصوص فشار‌های نهاد‌های دست اندرکار برای تعیین قیمت و کف عرضه این فلز گفت:
 
رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه برنامه تلفنی اعلام کرد: علت ارسال پرونده ۲۳ شرکت متخلف تولیدکننده فلز روی به تعزیرات، احتمالا عرضه خارج از شبکه است و میزان جریمه آنها بستگی به میزان، تکرار و اهمیت موضوع دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۷°