توجه همزمان به آموزش، پرورش و سلامت دانش آموزان و دانشجویان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:56 - پنجشنبه 13 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۰۸۰۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
رئیس جمهور بر توجه همزمان به سلامت، آموزش و پرورش دانش آموزان و دانشجویان در سال تحصیلی جدید تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش اقدام مهمی در بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها انجام دادند گفت: برای ما خیلی مهم بود که بتوانیم در شرایط کرونا همه ابزار و امکانات لازم را در اختیار بگیریم، دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود و نوجوانان و جوانان عزیز ما بتوانند از فرصت یادگیری و علم و دانش استفاده کنند.

رئیس جمهور افزود: همه تلاش ما این است که همزمان با مقابله با کرونا بتوانیم بقیه کار‌های لازمی را که برای زندگی مردم و آینده شان مورد نیاز هست هم با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی، اجرایی و عملیاتی کنیم.

آقای روحانی مجموع تعداد دانشجویان و دانش آموزان کشور را ۲۰ میلیون نفر برشمرد و گفت: بنابراین وقتی از تحصیل و ادامه آموزش حرف می‌زنیم در واقع از آینده جمعیتی صحبت می‌کنیم که دنبال کسب مهارت و آموزش و ساخت آینده شان هستند.

رئیس جمهور با اشاره به برخی انتقاد‌ها که معتقدند درس و علم در شرایط کرونایی مهم نیست افزود: جلوگیری از تحصیل دانشجویان و دانش آموزان آثار سوئی در روحیه این جوان‌ها ایجاد می‌کند که بسیار خطرناک است.

آقای روحانی گفت: بنابراین خیلی مهم است که ما درِ مدرسه و دانشگاه را باز بگذاریم، اما در عین حال تحصیل را تنها منحصر به حضور نکنیم و اگر کسی مشکل و مانعی دارد بتوانیم از طریق فضای مجازی و صدا و سیما آموزش‌های لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما باید هم به آموزش و هم به سلامت جسم و جان دانشجویان و دانش آموزان اهمیت بدهیم.

آقای روحانی گفت: آموزش ما امروز ترکیبی است و حضور دانش آموزان به صورت شیفتی در مدارس است.

تعطیلی راه مقابله با کرونا نیست
 
رئیس جمهور تاکید کرد: تعطیلی راه مقابله با کرونا نیست، باید دستورالعمل‌های بهداشتی را کاملا رعایت کنیم.
 
 آقای حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: ممنوعیت ورود دارو به کشوری و تحریم آن در تاریخ قابل مشاهده نیست، که کشوری نتواند با پول خودش که در بانک کشوری دیگر موجود است نیاز‌های مورد نظر مردم را وارد کند.
 
رئیس جمهور افزود: ما در شرایط خاص و ویژه‌ای قرار گرفته ایم، بر همین مبنا است که آن‌ها (آمریکایی‌ها) عصبانی هستند که هر روز فشار‌های مختلفی را وارد می‌کنیم، چطور ایران اداره می‌شود و مردم به زندگی خود ادامه می‌دهند و بیمارستان‌ها اداره می‌شوند این موضوع برای آن‌ها غیرقابل قبول شده است.
 
 آقای روحانی ادامه داد: در این جا نکته‌ای را تاکید می‌کنم که مردم بدانند برای سلامت آن‌ها راه تعطیل کار نیست، کسی نیاید بگوید مدرسه را قفل بزنید برای سلامت بچه ها، دانشگاه‌ها را قفل بزنید برای سلامت بچه ها، بازار را قفل بزنید برای سلامت بچه‌ها و رستوران‌ها را قفل بزنید برای سلامت مردم، این‌ها در مجموع حرف نادرستی است، تعطیلی راه مقابله با کرونا نیست، مراعات اصولی بهداشتی توام با فعالیت‌های ضروری باید همراه باشد این راه می‌تواند زندگی را با نشاط کند.
 
 رئیس جمهور تصریح کرد: رعایت موارد فوق می‌تواند کشور را سلامت کند و فعالیت‌های ما را به عنوان فعالیت مولد قرار دهد، اینکه مردم نه مدرسه، نه مسجد داشته باشند، نه عزاداری انجام دهند و همگی بنشینند و فقط بگویند مقابله با کرونا، این یعنی تسلیم شدن در برابر کرونا به شمار می‌رود.
 
 آقای روحانی تاکید کرد: در ایران بحمدالله بهترین شیوه را ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت در پیش گرفته است که فعالیت‌ها ادامه پیدا کند، اما در عین حال باید تمام اصول رعایت شود.
 
 رئیس جمهور گفت: سازمان بهداشت جهانی گزارشی را اعلام کرده است و در آن گفته شده هیچ چشم انداز قابل اعتمادی برای آینده اپیدمی و خاتمه این بیماری وجود ندارد و هیچ آینده روشنی نیست که یک دو یا سه ماه آینده این بیماری به پایان برسد، یعنی آینده روشنی در این زمینه وجود ندارد.
 
 آقای روحانی با اشاره به صحبت وزیر بهداشت درباره یک مناسبتی اظهار داشت: تمام اصولی که وزارت بهداشت بر آن تاکید دارد، اعم از دست شستن، فاصله گذاری اجتماعی، ماسک که بر آن موارد همواره تاکید دارد مواردی است که ما را از کرونا و آنفلوآنزا حفظ می‌کند.
 
 رئیس جمهور اضافه کرد: امسال می‌تواند سال بدی باشد که کرونا و آنفلوآنزا همزمان با هم وجود داشته باشد و ما با دردسر مواجه شویم، در عین حال امسال می‌تواند بهترین سال هم باشد یعنی با مراعاتی که انجام می‌دهیم در برابر کرونا و آنفلوآنزا ایستادگی کنیم، در صورتی که مردم مراعات کنند ما با مشکلی مواجه نمی‌شویم، اما اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند دورهمی ها، سفر‌ها و رفت و آمد‌ها تداوم داشته باشد در زمینه آنفلوآنزا و کرونا با مشکل مواجه خواهیم شد.
 
 آقای روحانی افزود: ما می‌توانیم سالی را قرار دهیم که راحت‌ترین سال در برابر آنفلوآنزا و کرونا باشد، وزارت بهداشت نیز تمام پیش بینی‌های لازم را برای این موارد از جمله واکسن انجام داده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°