مشروح 20، شنبه 22 شهریور 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:56 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۸۰۰۸۳۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
عرضه مستمر خودرو با اجرای طرح فروش فوق العاده در کنار تامین تعهدات قبلی خودروسازان و خبر خوش وزیر راه و شهرسازی برای متقاضیان وام ودیعه مسکن از عناوین اصلی مشروح 20 امشب است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی، درگذشت مرحومء مغفور، آیت‌الله حاج شیخ یوسف صانعی را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله‌الرحمن الرحیم.
درگذشت مرحومء مغفور، آیت‌الله آقای حاج شیخ یوسف صانعی، رضوان‌الله‌علیه را به فرزندان و خاندانء مکرّم و به برادرء معززّ و محترمء ایشان و نیز به شاگردان و علاقمندان و دوستانء آن عالم بزرگوار، تسلیت عرض می کنم. آن مرحوم از شاگردان پرتلاشء درسهای فقه و اصول، و از نزدیکان حضرت امام خمینی (اعلی‌الله‌ مقامه) بودند و پس‌از پیروزی انقلاب، در مسئولیتهای مهمّء قضائی و غیره، به خدمت، اشتغال داشتند و امید است این همه، مقبول درگاه احدیّت و موجب اعتلای مقامات اخرویء ایشان باشد. رحمت و مغفرتء حضرت حق را برای آن مرحوم، مسألت می کنم.
سیّدعلی خامنه‌ای،
۲۲ شهریور ۱۳۹۹
========
آیت‌الله صانعی صبح امروز در 83 سالگی، دعوت حق رو لبیک گفت. آیت‌الله صانعی، به علت عارضه شکستگی استخوان* در بیمارستان‌، بستری شده بود . دفتر آیت‌الله صانعی اعلام کرده با توجه به وصیت ایشان و به دلیل شیوع کرونا ، مراسم ترحیمی، برگزار نخواهد شد. رئیس جمهو رهم در پیامی درگذشت آیت‌الله صانعی را تسلیت گفت .
**************
خبر خوشء وزیر راه و شهرسازی برای متقاضیان وام ودیعهء مسکن... وامِ تا ۳۰ میلیون تومان، نیازی به ضامن نداره. آقای اسلامی گفته: تسهیلاتء بالای* ۳۰ میلیون تومان هم تنها یک* ضامن می خواد.

**********************
فروش فوق‌العادهء خودرو با تحویل یک تا سه ماهه... معاون امور صنایعء وزارت صمت گفته: در این طرح ، ۱۵0 هزار دستگاه خودرو، عرضه می شه.

**********************
اعضای شبکه فروشندگان آمپولء تقلبی کرونا، رِم دسیویر، در شهریار دستگیر شدن. فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: کلاهبرداران با فروش آمپول تقلبی، 23 میلیارد ریال به جیب زده بودن . سردار خانچرلی، این رو هم گفت که پزشکیء قانونی، هنوز درباره این که مصرف آمپول ها* عامل فوتء بیماران شده یا نه، اظهارنظرء قطعی نکرده.

**********************
هیچ چشم اندازی برای پایان کرونا وجود نداره. تنها راه، رعایت اصول بهداشتیه.

رئیس جمهور در نشست ستاد ملی کرونا، ادامه فعالیت های اجتماعی و اقتصادی با وجود تحریم و کرونا رو عامل عصبانیت دشمن دونست و اضافه کرد آمریکایی ها با وجود شیوع کرونا، مانع دسترسیء ایران به دارایی های خودش و منابع بین المللی برای تامین دارو شدن.

آقای روحانی در پایان، این رو هم گفت که مقامات بلندپایهء عراقی، صراحتاً اعلام کردن برای پذیرش زائرانء اربعین، آمادگی ندارند و در ایران هم راهپیمایی به مناسبت اربعین، برگزار نخواهد شد.
**********************
در شایعء این روزهای فضای مجازی، به کره رسیده... شایعاتی که خبری از اون در بازار، نیست.

مجموع قربانیانء کرونا در کشور، از ۲۳ هزار نفر فراتر رفت. امروز هم متاسفانه 116 هموطن به علت ابتلا به کرونا، جان باختن و هزارو 138 فردء مبتلا هم بستری شدن. براساس آمار، از ابتدای شیوع کرونا در کشور، حدود چهارصد هزار نفر به این بیماری مبتلا شدن که حدود 345 هزار نفرشون بهبود یافتن.

*****
وداع با شهیدء مدافع سلامت در استان مازندران...

**************
راهیافتگان به مجلس در انتخاباتء دور دوم، معرفی شدن.

عامل قتل حسن ترکمان، کارمند سازمان آبفای شیراز، با اصرار اولیاء دم، قصاص شد.

شروع هفته بورس با صعود 27 هزار واحدی... شاخص کل بورس، امروز 27 هزارو 483 واحد افزایش یافت و روی عدد یک میلیون و 583 هزار واحد ایستاد. با تصمیمات حمایتی از بورس، صف های فروش، کوتاهتر شده و سهامدارانء خرد به خرید سهم های جذاب، تمایل نشون میدن. مدیرعامل بورسء تهران هم گفته تصمیم شورای عالی بورس، شامل فروش اوراق اختیارء تبعی، فعال کردن بازارگردان‌ها و اسنادء خزانه ، باعث اعتمادسازی سهامداران شده. البته سهامدارن با پرهیز از هیجان*، خرید و فروش کنن.

***************************
حبس و جزای نقدی، مجازات اکبر طبری... دادگاه که طبری رو در هشت عنوان از ده عنوانء اتهامی، مجرم شناخته، او را به ۳۱ سال حبس و صد میلیارد تومان جزای نقدی محکوم کرده.

همچنین ۳ دستگاه آپارتمان در برج روما، یک واحدء 631 متری در پاسداران، ۵ قطعه زمین در بابلسر ، یک قطعه زمینء ۱۶۷۵ متری در لواسان ، یک واحدء اداری در برج سانا ، زمینء ۳۰۰ متری در خیابان کریمخان ، طبقهء ۵ و ۶ مجتمع کریمخان و حدود ۱۷۹ میلیارد ریال وجوه نقد بابت ارتشا، از اکبر طبری، ضبط می شه.
سخنگوی دستگاه قضا درباره احکام دیگر- متهمانء این پرونده نیز گفت : فرهاد مشایخ و رسول دانیال زاده هم به 15 سال حبس و جزای نقدی، محکوم شدن. همچنین آقایان بیژن قاسم زاده و حمیدرضا علیزاده، به 10 سال حبس ، جزای نقدی ، و ضبط مالء ناشی از ارتشا محکوم شدن.
***************************
تخصیص تسهیلاتء جدید برای حدود 45 میلیون بیمه شدهء تامین اجتماعی... مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفته: از این به بعد، همهء پزشکان، دندان‌پزشکان و ماماها، طرف قراردادء تامین اجتماعی محسوب میشن.

پایان رزمایش مشترک ذوالفقارء 99 با رژهء دریایی در سواحل مکران...

***************************
خیانت حکام بحرین به اسلام و آرمان قدسء شریف، و آشکارسازی روابط با رژیم صهیونیستی، طوفانی از انتقادها به پا کرده.

هزاران نفر از شهرک نشینانء صهیونیست، بار دیگه با تجمع مقابل اقامتگاه نتانیاهو، استعفای اون رو خواستار شدن .
صهیونیستها به عملکرد نتانیاهو در مقابله با کرونا و وضع بدء اقتصادی*، معترضن. اعتراضات علیه ناکارآمدی‌ها، ازجمله فساد مالیء نخست وزیر رژیم صهیونیستی، از سه ماه پیش* آغاز شده.
*************
خرید برگ سبز چای و پرداخت مطالباتء چایکاران... رئیس سازمان چای گفته: تاکنون ۱۱۴ هزار و ۹۸۶ تُن برگ سبز از چایکاران، خریداری شده. آقای جهانساز گفت: ۳۵۶ میلیارد و 700 میلیون تومان، حدود 80 درصد مطالباتء چایکاران هم پرداخت شده.

*********************
مذاکرات صلحء افغانستان بین طالبان و دولتء این کشور، در دوحهء قطر برگزار شد. هیئت مذاکره‌کنندهء دولتء افغانستان، برقراری آتش‌بس، همزمان با مذاکرات رو خواستار شده. همزمان با این مذاکرات، گروه طالبان، 22 نظامیء افغانستان رو آزاد کرده. وزارت خارجه هم اعلام کرده ایران از آغاز گفتگوها بین دولتء افغانستان، گروه‌های سیاسی و طالبان، استقبال می‌کنه.
*********************
جلیقه -زردها بعد از مدتی وقفه، دوباره در اعتراض به سیاست های دولتء فرانسه، به خیابونها اومدن. معترضان همچنان بر تغییر نظامء سرمایه‌داریء فرانسه و استعفای مکرون*، اصرار دارن. پلیسء فرانسه به شدت به معترضان حمله کرده.

*********************
بیشترین آمارء روزانهء مبتلایان به کرونا، باز هم در هند* ثبت شد؛ این بار، بیش از 97 هزار مبتلا...
با این افزایش، شمار مبتلایانء این کشور به 4 میلیون و 688 هزار نفر رسیده.
اروپا هم کم کم به کانون جدید شیوع*، تبدیل شده.
شمار ابتلای روزانه به کرونا در اسپانیا، به رقم بی‌سابقه 12 هزار نفر رسیده.
در فرانسه هم در شبانه‌روز گذشته، 10 هزار نفر دیگه، به کرونا مبتلا شدن. شمار جانباختگانء این کشور هم افزایشء 4 برابری داشته.
در آلمان، کرونا باعث کوچک شدن 5 تا 6 درصدی اقتصاد شده.

بیشترین شمار مبتلایان و جان‌باختگانء کرونا در جهان رو آمریکا، هند و برزیل دارن. شمار مبتلایان کرونا در جهان ، از 28 میلیون و 728 هزار نفر، و شمار جانباختگان، از 920 هزار نفر فراتر رفته.
******
برچسب ها: مشروح 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°