۱۵۷ برابری ترانزیت کالا از چابهار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:20 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۸۰۰۸۶۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از رشد ۳۳۰ درصدی واردات کالا‌های اساسی و همچنین ۱۵۷ برابری ترانزیت کالا از طریق بندر چابهار خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای بهروز آقایی افزود: با توجه به مجهز بودن بندر بزرگ اقیانوسی چابهار به تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری، و تخفیفات قابل توجه در تعرفه‌های وارده بر کالا و کشتی، از ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، شاهد رشد ۹۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا‌های غیرنفتی در این بندر راهبردی بودیم.
وی با بیان این که واردات کالا‌های اساسی نیز از طریق بندر چابهار ۳۳۰ رشد داشته است، گفت: بیشترین آمار واردات این نوع کالا‌ها با ۴۷۹ هزار تن به گندم اختصاص دارد، همچنین امسال جو و شکر به عنوان دیگر کالا‌های اساسی از طریق این بندر وارد و به مقاصد مختلف در کشور منتقل شده است.
آقایی با اشاره به رشد چشمگیر صادرات کالا از بندر چابهار نیز افزود: از ابتدای امسال تا ۲۱ شهریور ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته صادرات کالا از این بندر مهم اقیانوسی ۳۷ برابر شده است.
وی تصریح کرد: کالای ساختمانی، محصولات کشاورزی، دامی و کالا‌های فاسد شدنی که با استفاده از کانتینر یخچالی انتقال می‌یابد بخش عمده کالا‌های صادراتی از طریق دروزاه ملل را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: ترانزیت کالا از بندر چابهار نیز ۱۵۷ برابر رشد کرده و محصولات کشاورزی، دامی، گندم، شکر، مواد غذایی از این طریق جابه جا شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°