صالحی: گام چهارم کاهش تعهدات برجام کاملا اجرا شده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:56 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۸۹۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
ایران گام چهارم کاهش تعهدات برجام را کاملا اجرا کرده و بر این اساس یک هزار و ۴۴ سانتریفیوژ در سایت فردو غنی سازی می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خانه ملت، علی اکبر صالحی در واکنش به اظهارات برخی از نمایندگان مبنی بر عدم اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام در سایت هسته‌ای فردو اظهارداشت: سیاست‌های گام چهارم کاهش تعهدات برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران کاملا اجرا شده است و ما یک بال را در فردو فعال کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: براساس سیاست‌های کاهش تعهدات برجام، یک هزار و ۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی‌سازی می‌کنند بنابراین ما به عنوان مجری این سیاست‌ها کاملا به وظیفه خود عمل کردیم.

صالحی خاطرنشان کرد: ما در برجام تعهد داده بودیم که این یک هزار و ۴۴ ماشین، غنی‌سازی نکنند، اما طبق کاهش تعهدات برجام غنی‌سازی به اندازه نیاز انجام می‌شود و مواد غنی شده را هم ذخیره خواهیم کرد.

رییس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: ما در چالش سیاسی با استکبار جهانی هستیم و این واقعیت است. جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب در این چالش بوده و رفته رفته بهانه این چالش به مساله هسته‌ای تبدیل شد، اما در نهایت ما توانستیم آمریکا را در این چالش منزوی کنیم و این دستاورد بسیار ارزشمندی برای جمهوری اسلامی ایران است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۱°