واردات 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا تا 31 شهریور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۰۸۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
همتی رئیس جمعیت هلال احمر: وزارت بهداشت قصد دارد 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا وارد کشور کند که نزدیک 2 میلیون دوز آن را هلال احمر تا دوشنبه آینده وارد می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر گفت: امسال با توجه به همزمانی کرونا و آنفلوآنزا وزارت بهداشت قصد دارد 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا واردکشور کند که نزدیک 2 میلیون دوز آن را جمعیت هلال احمر تا دوشنبه آینده وارد کشور خواهد کرد تا برای افراد نیازمند و افرادی که در معرض خطر هستند با توجه به سهمیه داروخانه های هلال احمر نسبت به توزیع آن اقدام کنیم.

 او افزود: نزدیک به 150 هزار دوز واکسن آنفلوآنزا هم اکنون موجود است که با اعلام و صدور مجوز وزارت بهداشت توزیع واکسن آغاز خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: با توجه به شیوع نسبتا بالای آنفلوآنزا در سال گذشته، 16 میلیون دوز واکسن برای امسال در کشور کم است و برای سوء استفاده های احتمالی، باید تدابیری اتخاذ شود.

همتی افزود: هلال احمر طبق شیوه نامه ابلاغی وزارت بهداشت کار توزیع واکسن آنفلوآنزا را انجام خواهد داد و وزارت بهداشت برای افراد در معرض خطر واکسن را به صورت رایگان توزیع خواهدکرد؛ سایر افراد جامعه برای تهیه واکسن از داروخانه های معین باید هزینه آن را پرداخت کند.

او افزود: با توجه به اینکه بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا در مهرماه است توزیع آن نیز در مهر خواهد بود. اهمیت پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین افرادی که بیماری زمینه ای ندارند بهتر است نسبت به تزریق واکسن عجله نکنند.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره نذر آب هلال احمر نیز گفت: امسال 12 شهر در کشور تنش آبی داشتند که جمعیت هلال احمربه طورجدی در این شهرها نذر آب را پیگیری کرد.

او افزود: در کنار نذر آب طرح های حمایتی دیگر از جمله توزیع دارو، تامین نوشت افزار برای دانش آموزان و اقلام زیستی برای کپرنشینان در استان سیستان و بلوچستان با محوریت داوطلبان انجام شد. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹.۷۹°    ۲۳.۹۹°