آفریقای جنوبی ادعای ضد ایرانی مقامات آمریکایی را بی‌اساس خواند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:04 - شنبه 05 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۹۴۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
سخنگوی وزارت خارجه آفریقای جنوبی ادعای مقام آمریکایی در گزارش نشریه «پولیتیکو» درباره طرح ایران برای ترور سفیر آمریکا در «پرتوریا» را بی‌اساس خواند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
   "لونا انجیکنگلله" سخنگوی وزارت خارجه آفریقا با شگفتی از این ادعای بی‌پایه و اساس آمریکا، گفت که «تازه امروز صبح از این گزارش با خبر شدیم».

نشریه پولتیکو به نقل از گزارش‌های اطلاعاتی آمریکا و مقامات نزدیک به دولت آمریکا مدعی شده است که جمهوری اسلامی ایران همچنان در تلاش برای گرفتن انتقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی است.

این رسانه آمریکایی به نقل از منابع ناشناس مدعی شده که تهران با هدف گرفتن انتقام ترور سردار سلیمانی قصد ترور لانامارکس سفیرآمریکا در آفریقای جنوبی را داشته است.

لانامارکس طراح کیف و کفش است که در حال حاضر به عنوان سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی فعالیت می‌کند.

"سعید خطیب زاده" سخنگوی وزارت خارجه ایران هم ظهر امروز ادعای آمریکایی‌ها در این مورد را رد کرد و گفت: چنین ادعا‌های بی‌اساسی بخشی از کارزار ضد اطلاعاتی دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران است.

وی اضافه کرد: تمسک رژیم ایالات متحده به اتهام‌زنی و دروغ‌پردازی ضدایرانی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و همزمان با فشار‌های این رژیم برای سوءاستفاده از سازوکار‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف افزایش فشار بر مردم ایران امری قابل پیش‌بینی بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران ادامه داد: جمهوری اسلامی همانگونه که بار‌ها اعلام کرده است، پیگیری حقوقی بین‌المللی در ارتباط با ترور مجرمانه و بزدلانه سردار سلیمانی را در تمامی سطوح ادامه خواهد داد و این اقدام تروریستی را نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °