دیوان عالی کشور قتل عمد شهردار سابق تهران را تایید کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:42 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۰۹۷۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
هیئت عمومی دیوان عالی کشور تایید کردند که آقای محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران، مرتکب قتل عمد خانم میترا استاد شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در جلسه هیئت عمومی دیوان عالی کشور پس از سه ساعت بحث و بررسی، ۱۴ نفر از قضات دیوان عالی استدلال‌های خود را بیان کردند و در مجموع ۶۶ نفر از قضات کیفری دیوان نظر دادند.

بر این اساس ۳۹ نفر از این قضات رای دادگاه کیفری یک استان تهران را در خصوص قتل عمد تایید و ۲۷ نفر هم رای شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور را تایید کرده اند.

حجت الاسلام مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور هم گفت: با توجه شمارش آراء، بنابراین آقای محمدعلی نجفی مرتکب قتل عمد شده است.

دادستان کل کشور: نجفی مرتکب قتل عمد شده است

دادستان کل کشور هم گفت: با توجه به اظهارات آقای محمدعلی نجفی و سایر مستندات پرونده، معتقدم که آقای محمدعلی نجفی در قتل خانم میترا استاد مرتکب قتل عمد شده است.

حجت الاسلام والمسلمین جعفر منتظری در نشست هیئت عمومی دیوان عالی کشور افزود: جدا از مسائل کارشناسی درخصوص نوع اسلحه و شلیک آن و آثار گلوله بر بدن مقتوله از نظر خارج نکنیم که درگیری‌های فراوانی بین آقای نجفی و همسرش در یک سال بوده و آقای نجفی فقط به نیت قتل اسلحه را برداشته است.

وی گفت: امیدوارم نظر اعضای هیئت عمومی هم همین باشد.

در این جلسه ۱۴ نفر از قضات هیئت عمومی دیوان به مدت حدود ۳ ساعت درباره این پرونده نظر دادند که هفت نفر با نظر شعبه دیوان عالی کشور مبتنی بر شبه عمد بودن پرونده و هفت نفر با نظر دادگاه به عنوان عمدی بودن قتل موافقت کردند.

رئیس دیوان عالی کشور هم در پایان بررسی این پرونده همه مباحث مطرح شده را کارشناسی و نشان دهنده استقلال قضات خواند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°