واکسیناسیون رایگان زنان باردار در برابر آنفولانزا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۰۹۸۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام زنان باردار کشور در برابر انفولانزا رایگان واکسینه خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر علیرضا رییسی در جمع خبرنگاران افزود: تمام مادران باردار سراسر کشور رایگان واکسینه خواهند شد و به نزدیک‌ترین مرکز بهداشت در محل زندگی خود مراجعه‌کنند.

آقای دکتر رییسی گفت: مقادیر قابل توجهی واکسن بزودی در داروخانه‌های سطح کشور توزیع خواهد شد و امیدواریم تا اوایل مهر واکسن به دست ما برسد، چون همه دنیا متقاضی واکسن انفولانزاست.

وی با بیان اینکه در مورد واکسن انفولانزا نیز تأکید دارم با شروع فصل سرما به علت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی شیوع انفولانزا کاهش چشم‌گیری خواهد داشت و ادامه داد: به همین علت پیش بینی ما این است بعلت استفاده بالای ۷۴ درصد مردم از ماسک، شیوع انفولانزا از سال‌های قبل کمتر خواهد بود و یادمان باشد این واکسن در نهایت اثر بخشی۴۰ درصدی بیشتر ندارد، چون ویروس انفولانزا مرتب تغییر ماهیت می‌دهد و تنها این واکسن برای افراد در معرض خطر، زنان باردار، بیماران سرطانی و نقص سیستم ایمنی، بیماران پیوند کبد و کلیه و سالمندان بالای ۶۵ سال توصیه می‌شود.

معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر زمان میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کم شده خیز بیماری افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در اسفند که مردم شیوه نامه‌های بهداشتی را بخوبی رعایت کردند ما شاهد محدود شدن بیماری کرونا تا اردیبهشت بودیم، اما پس از آن در حدود عید فطر با از سر گیری مسافرت‌ها و فراموش کردن شیوه نامه‌های بهداشتی که به ۱۷ درصد رعایت‌ها کاهش یافت دوباره خیز بیماری در خرداد رخ داد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با از سرگیری سفر‌های اخیر در پایان مرداد عده قلیلی شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکردند و به ما ثابت شده است که خیز فعلی بیماری کرونا بر اثر مسافرتهاست.

آقای دکتر رییسی با اشاره به اینکه ابتلا به کووید ۱۹ در دو هفته اخیر در تهران روزانه از ۹۰۰ به هزار و ۸۰۰ نفر افزایش یافته است گفت: امیدواریم با رعایت مجدد شیوه نامه‌های بهداشتی به آرامش نسبی در مهار کرونا برسیم و کسانی که رعایت نمی‌کنند بدانند همکاران من بسیار خسته و در معرض بیماری هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °