وزیر بهداشت: نماز جمعه آخرین مکان برای بستن باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۰۹۸۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: همه وسواس ما در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای این است که کمترین خدشه به نماز جمعه و جماعت وارد شود و با بررسی شرایط سعی شود نماز جمعه آخرین جا باشد که بسته شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر سعید نمکی با اشاره به خیز جدیدی بیماری به علت سفر‌های اخیر بار مضاعفی به نیرو‌های سلامت وارد می‌کند و افزود: تصمیم در خصوص فرایض نماز جمعه و جماعت و راه بستن بر زیارات برای من بسیار سخت و سهمگین بود، اما فرشته نجات ما مقام معظم رهبری راه را برای ما آسان کرد و ملت ایران و آینده سرزمین مدیون خردمندی مقام معظم رهبری است.

وی گفت: با ورود مقام معظم رهبری و گفتن اینکه رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی سیئه است حجت را بر همگان تمام کردند و یکی از افرادی که در این مسیر بسیار همکاری خوبی با ما داشت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه بوده است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: نه ما بلکه سازمان بهداشت جهانی نمی‌داند با این بیماری چه کند و ما در کوتاه مدت برنامه‌های انعطاف پذیری برای مدیریت این برنامه داشتیم و تعیین مناطق زرد و سفید و قرمز از همین مدیریت انعطاف پذیر است.

وی با اشاره به اینکه هر آنچه تا کنون در خصوص داروی درمان بیماری کووید ۱۹ و واکسن آن ادعا کرده اند غیر واقعی است افزود: هرچه فاصله‌ها را رعایت و شیوه نامه‌های بهداشتی را پیگیری کنیم مصونیت بیشتر داریم و خود درک کرده ایم که هر چه در رعایت‌ها کوتاهی کردیم بیماری بیشتر شد.

آقای دکتر نمکی با بیان اینکه دین و فرهنگ از سپر‌های مهم در جلوگیری از امراض روحی است ادامه داد: ما نباید از سرمایه دین در نظام سلامت بی بهره بمانیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: عرصه دین و فرهنگ مغفول مانده است و سلامت روان با این سپر می‌تواند بسیاری بحران‌ها را پشت سربگذارد.

آقای دکتر نمکی گفت: مبلغان ما در جنگ با کرونا امامان جمعه هستند و من به این موضوع مباهات می‌کنم البته ما دشمنان دین هم داریم تا از ما مجموعه‌ای بیخرد در دنیا معرفی کنند و دنیا نشسته است تا ببیند جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این بیماری کی و چه وقت زمین بخورد و این تحریم‌ها بخشی از این دشمنی‌ها بود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: راه بستن برای ورود واکسن انفولانزا از این دست دشمنی هاست البته ما تحریم‌ها را دور می‌زنیم و به جای ذلت برای نظام عزت ایجاد می‌کنیم و رعایت این شیوه نامه‌ها توسط ستاد نماز جمعه و جماعات بخشی از کارنامه موفق ما در برابر دشمنان است و این وسواس‌ها برای این است که ذره‌ای نقشه‌های دشمنان به پای محرم، نماز جمعه، مسجد و اسلام نوشته نشود.

آقای دکتر نمکی ادامه داد: از همکارانم می‌خواهم به گونه‌ای رفتار شود که مسجد و نماز جمعه آخرین جا باشد که برای بستن آن تقلا شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تصمیم نهایی در خصوص برگزاری نماز جمعه در نقاط مختلف کشور تا ۸ مهر اعلام خواهد شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۹۹°    ۲۷.۹۹°