علی عسکری: صداوسیما خادم خانواده شهداست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:49 - شنبه 05 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۰۰۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
رئیس رسانه ملی (در دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران):صداوسیما خادم خانواده شهدا و ایثارگران است و می‌تواند قصه زندگی آن‌ها را هنرمندانه بازگو کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علی عسکری در دیدار با سعید اوحدی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز که فرهنگ غرب به دنبال فرسایش فرهنگ ملت ماست و می‌کوشد روحیه مقاومت را از ما بگیرد، آنچه بیش از هر چیز به ما کمک می‌کند تا بتوانیم روحیه ایمان و معنویت‌مان را حفظ کنیم، شهیدان هستند. گرچه هیچ‌گاه قادر به پی بردن به اعماق وجود و روح بلند این شهدا نیستیم، اما می‌توانیم قصه زندگی این شهدا را هنرمندانه برای مردم بازگو کنیم.

رئیس رسانه ملی، سازمان صداوسیما را خادم خانواده شهدا و ایثارگران خواند و گفت: امروز پرچم شهدا را در نبرد با هجمه همه‌جانبه دشمنان در دست گرفته‌ایم و عزم برافراشته نگاه‌داشتن آن داریم، چون با تمام وجود معتقدیم شهدا و ایثارگران بالاترین داشته ما برای مقاومت در برابر دشمن هستند. همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، زنده نگه‌داشتن یاد شهدا به‌اندازه خود شهدا اهمیت دارد. مسئولیت این روایتگری امروز بر عهده ماست.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به فعالیت‌هایی که تاکنون در معاونت‌های برنامه‌ساز رسانه ملی برای معرفی شهدا و ایثارگران شده و همچنین تولید صد‌ها مستند در این زمینه گفت: از معاونت امور استان‌ها با توجه به گستردگی آن در سطح کشور خواسته‌شده تا ۱۰۰ شهید هر استان را در فهرستی جمع‌آوری کنند. این مأموریت علاوه بر مراکز استانی به معاونت‌های برنامه‌ساز دیگر نیز ابلاغ‌شده تا بتوان با شناسایی شهدا، روایت‌های نابی از زندگی آن‌ها یافت و به مردم عرضه کرد.

رئیس رسانه ملی همچنین از بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست تا فصل‌های خاص زندگی شهدا را بیابند و آن را بنویسند تا بتوان آثار مختلفی را از این زندگی‌نامه‌ها در قالب‌های نمایشی تولید کرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف قالب‌های برنامه‌سازی گفت: زندگی‌نامه شهدا و ایثارگران، بسته به ظرفیت هر مورد، در قالب یک متن، مستند یا ساختار‌های نمایشی دیگر، چون فیلم و سریال قابل ارائه است. بخش‌های مختلف رسانه ملی از شبکه‌های استانی گرفته تا برون‌مرزی، فضای مجازی و بخش‌های مختلف خبری آماده ارائه بهترین تولیدات در این حوزه هستند.

پرچم‌داری رسانه ملی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست از رسانه ملی به‌عنوان مهم‌ترین رسانه کشور یاد کرد که می‌تواند به این بنیاد در حوزه‌های فرهنگی یاری دهد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با همکاری دوجانبه بنیاد و رسانه ملی می‌توانیم گام‌های بلندی برای بهره‌مندی از این گنج گران‌بها برداریم.

وی با قدردانی از سازمان صداوسیما گفت: درباره فعالیت‌های رسانه ملی درزمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هر چه بگوییم کم است و این سازمان در بسیاری از موارد در این زمینه از ما پیشی گرفته است.

اوحدی با ارائه گزارشی از اقدامات به انجام رسیده در دوره کوتاه قبول مسئولیتش، از رویکرد‌های این بنیاد در دور جدید سخن گفت و طرح هر هفته سفر به یک استان را ازجمله رویکرد‌های خدماتی این بنیاد برشمرد.

رئیس بنیاد شهید گفت: در این طرح ما هر هفته در یک استان مسائل و مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران را بررسی می‌کنیم و تاکنون به ۱۲ استان سفرکرده‌ایم.

وی با اشاره نقش مؤثر رسانه ملی در پوشش برنامه‌های این سفر‌ها و اطلاع‌رسانی درباره خدمات این بنیاد گفت: قرار است در آغاز هفته دفاع مقدس به استان کرمان سفر کنیم و در اولین روز از این هفته از مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به این مهم بپردازیم که رسانه ملی نیز آن را پوشش خواهد داد.

اوحدی گفت: اقدامات در حوزه اشتغال‌زایی، درمان، مسکن و رفع دیگر مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران، بخش از خدماتی است که تاکنون ۷۰ درصد آن محقق شده و رسانه ملی به‌خوبی آن را پوشش داده است.

وی بابیان اینکه مأموریت ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: این بنیاد همگام با اقدامات خدماتی باید تبدیل به مجموعه فرهنگی اثرگذاری شود.

وی با اشاره به مقوله تاب‌آوری به‌عنوان یکی از موضوعات روز جامعه گفت: در جبهه فرهنگی، کشور باید انسجام کامل داشته باشد و اگر تاب‌آوری ریشه در ارزش‌ها داشته باشد، می‌تواند عامل ایستادگی در برابر بحران‌های مختلف باشد.

اوحدی با بیان اینکه در این بنیاد گنجی گران‌بها از آثار شهدا و ایثارگران وجود دارد، گفت: مجموعه «راویان ایثار و شهادت» شامل ۹ میلیون سند از این آثار گردآوری و رونمایی شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۲°