شورای عالی استان‌ها؛ مشکلات و راهکارها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:06 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۰۰۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲
رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: با راه اندازی دو سامانه "جامع مدیریت شهری روستایی" و سامانه "ثبت شکایات مردمی" نقش شورای عالی استان ها در بعد نظارت بر دستگاه های اجرایی پر رنگ تر می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"علیرضا احمدی" در گفتگو با ۱۸:۳۰ از نقش و جایگاه و شورای عالی استان‌ها در قانون اساسی کشور گفت و افزود: این شورا در موازی با دولت که لایحه به مجلس می‌برد اقدام به ارائه طرح به مجلس می‌کند و از وظایف اصلی شورای عالی استان‌ها است.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: "جامع مدیریت یکپارچه شهری روستایی" به مجلس ارائه شده است و چنانچه این طرح در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد بسیاری از مشکلات مردم در زمینه ساخت و ساز و دریافت خدمات شهری قابل حل است.

او با بیان اینکه "نظارت" یکی از وظایف اصلی شورای عالی استان‌ها در کشور است، گفت: بعد نظارتی شورای عالی را با راه اندازی سامانه ملی ثبت شکایات و تخلفات مردمی بحث خود نظارتی بر دستگاه‌های اجرایی و استانی پر رنگ‌تر می‌شود.

برای حل مشکلات مردم این دو سامانه راه اندازی شده است. بیشترین شکایات مردمی درباره تخلفات ساخت و ساز بوده است.
وی از "سامانه ناظران امین" در کنار دو سامانه دیگر گفت و افزود: در این سامانه که بزودی راه اندازی می شود ناظران مورد اطمینان ما گزارش هایی در سراسر کشور از تخلفات و مشکلات مردم ارسال می کنند.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: تمام دستگاه های نظارتی و امنیتی بر حسن انجام وظایف دستگاهها نظارت می کنند.
علیرضا احمدی از "هیئت حل اختلاف مرکزی شوراها"ی شورای عالی استان ها گفت و افزود: این شورای حل اختلاف نیز بر عملکرد اعضای شورای عالی استان ها نظارت می کند.

معاون وزیر کشور در گفتگوی تلفنی از تاثیرات طرح جامع مدیریت شهری و روستایی گفت و افزود: وزارت کشور برای اجرایی شدنِ طرح جامع مدیریت شهری راه طولانی را طی کرده است.


"جمالی‌نژاد" درباره "ماده صد" افزود: کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری و رسیدگی به عملیات های ساختمانی بدون پروانه یا خلاف پروانه تلاش می کند. همچنین کمیسیون کلان شهر تهران موضوعات مربوط به شهرداری ها را بررسی می کند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°