معاون کل وزیر بهداشت: تهران چهارراه تبادل بیماری کرونا در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۱۰۱۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
هشدارهای لازم درباره شیوع موج سوم کرونا؛
حریرچی معاون کل وزیر بهداشت درباره شیوع موج سوم کرونا در کشور هشدار داد و افزود: تهران از نظر پخش و انتشار بیماری وضعیت مناسبی ندارد؛ این هفته بیماری کرونا در تهران با شیب شدید به 2 برابر افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت گفت: متاسفانه در تهران شرایط خوبی نداریم و این هفته میزان بیماری با شیب شدید به دو برابر افزایش یافته است، او افزود: برخی استان ها نیز وضعیت مناسبی ندارند و بیماری بدون هیچ ملاحظه ای منتظر غفلت های ماست.

حریرچی گفت: تجمع در مکان های مختلف برابر با افزایش دوباره است و جامعه ای هوشمند است که تجمعات غیرضروری را در جامعه به صفر برساند بنابراین تاکید می شود هرنوع تجمعی موجب افزایش مبتلا به کرونا می شود.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: اکنون در کشور انگلستان به دلیل اینکه تجمع بیش از 6 نفر را جرم دانسته اند شاهد کاهش موارد ابتلا به کرونا هستیم. در فرانسه نیز تصمیمات سختی در مقابله با ویروس کرونا گرفته شده است.

حریرچی گفت: مهمتر از بیمارستان، درمان و اقدامات تشخیصی آنچه کرونا را افزایش می دهد تجمع مردم در مکان های مختلف است بنابراین تاکید می شود: با توجه به نحوه انتشار ویروس کرونا باید موارد بهداشتی و فاصله گذاری را با دقت رعایت کرد.

او افزود: پاساژها یکی از مکان هایی است که در آن موارد مقابله با کرونا کمتر رعایت می شود.

حریرپچی گفت: رعایت نکردن موارد بهداشتی منجر به افزایش بی رویه ابتلا به کرونا خواهد شد. 

او گفت: کاهش میزان مرگ و میر در بیمارستان ها نشان می دهد کادر درمان عملکرد خوبی دارند اما افزایش میزان مراجعات به به بیمارستان ها گویای افزایش شیوع کرونا و رسیدن به موج سوم کروناست.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: تهران از لحاظ اینکه پایتخت کشور است از لحاظ باسوادی بالاترین است چون اکثر دانشگاه ها و وزارتخانه ها در تهران است اما از لحاظ  رعایت یکی از ضعیف ترین نقاط کشور در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

میزان ابتلا در آذربایجان شرقی از متوسط کشوری بالاتر است، زنجان نیز با توجه به میزان بالای تجمع اما با لغو مراسم محرم در حسینیه ها و تکایا توانستند میزان ابتلا را کاهش دهند.

او افزود:درصدی از مردم که موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند می توانند موجب افزایش شیوع کرونا شوند اما استفاده بالایِ 80درصد ماسک، تاثیر معنی داری بر میزان ابتلا خواهد داشت.

 

دکتر حریرپی خبرخوشی هم درباره میزان ابتلا و بستری بیماری آنفلوآنزا داشت و گفت:جوان ها نیاز به تزریق واکسن ندارند.

 

سعیدرضا مهرپور رئیس بیمارستان شریعتی تهران در ارتباط تصویری گفت: بعد از فاجعه تیر که ویروس کرونا در موج دوم ما را غافلگیر کرد شاهد کاهش موارد مبتلا بودیم که کم کم در موارد بستری به تعداد 30 نفر رسیدم اما اکنون دوباره آمارها رو به افزایش است و در 15 روز گذشته آمارهای ابتلا تقریبا دو برابر شده است. 

رئیس بیمارستان شریعتی تهران: نگران افزایش مبتلایان به کرونا هستیم، به پرستاران و دکتران هشدار شیوع موج سوم در اواخر شهریور را داده ایم.

او افزود: افزایش سفرها در آخر شهریور موجب افزایش دوباره کرونا شده است اما کادر درمان ما در بیمارستان ها برای موج سوم کرونا آماده هستند. 

پیام طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیج دانشوری در ارتباط تصویری گفت: شمار ابتلا به کرونا و بستری ها در یک هفته اخیر روند افزایشی گرفته است و متاسفانه به موج سوم کرونا نزدیک می شویم.

او گفت: در اوایل شهریور بیماری کاهش یافت اما به دلیل توجه نکردن مجدد بیماری کرونا افزایش یافته است به طوریکه میزان مراجعات در دو روز  گذشته 2 تا 3 برابر شده است.

دکتر طبرسی گفت: با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اگر مردم موارد بهداشتی را رعایت نکنند با موج سوم و افزایش بیشتر موارد ابتلا به کرونا را شاهد خواهیم بود.

برچسب ها: شیوع کرونا ، موج سوم
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °