بهره برداری از چند طرح بیمارستانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:19 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۱۰۸۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
چند طرح بیمارستانی و درمانی با حضور رئیس جمهور به طور ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
۸ بیمارستان و مرکز درمانی با ظرفیت ۱۴۰۰ تخت، در چهارمین آیین پویش «ره سلامت» به بهره برداری رسید.
این بیمارستان‌ها در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، مازندران، تهران، گیلان، اصفهان و سیستان و بلوچستان افتتاح خواهد شد. این طرح‌ها با هزینه‌های بالغ بر ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته شده و برای ۳ هزار و ۷۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد کرد.

همچنین هزار و ۴۰۰ خانه هلال در کشور به بهره برداری رسید. رئیس جمعیت هلال احمر گفته خانه‌های هلال، شعبه کوچک جمعیت هلال‌احمر است. در این خانه‌ها، واحد‌های جوانان، امداد و آموزش؛ فعال است.
****
شبانه روز برای درمان کرونا فعالیت می‌کنیم
رئیس جمهور ضمن قدردانی از کادر درمانی کشور برای مقابله با بیماری کرونا گفت:​ به صورت شبانه روزی برای درمان و تحقیقات مرتبط با کرونا فعالیت صورت می‌گیرد.
 ​ آقای روحانی در مراسم بهره برداری از طرح‌های وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه نیروی انسانی فعال در حوزه درمان دارای اهمیت بسیاری است و این نیروی انسانی است که خوب درس می‌خواند، می‌فهمد و مهارت پیدا می‌کند تا در روز سختی‌ها فداکاری کند افزود:​ این نیروی انسانی خودش را اماده می‌کند برای آنکه مردم سالم باشند، اما رنج و زحمت بسیار می‌بیند و حتی ممکن است جانش را فدا کند.
رئیس جمهور گفت:​ به همه پرستاران، پزشکان و کادر درمان درود می‌فرستیم و همچنین برای همه شهدای این دوران هفت ماهه طلب علو درجات می‌کنیم؛ این گروه فدای سلامت ملت عزیزمان شدند.
آقای روحانی با اشاره به اینکه امروز شاهد یک تحول بزرگ در بخش درمان و بهداشت هستیم افزود:​ در کنار سخت افزار‌ها مثل تخت، ​ تجهیزات، ​ بیمارستان و ...، ​ نرم افزار‌ها یعنی فناوری، ​ دانش، علم، تحقیقات و شرکت‌های دانش بنیان ما به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند؛ در یک بخش برای درمان بیماران و در بخش دیگر در زمینه تحقیقات برای داروی شفا بخش و واکسن فعالیت شبانه روزی صورت می‌گیرد.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز تلاش زیادی در هر دو بخش درمان و تحقیقات در سراسر کشور صورت می‌گیرد اظهار داشت: انشاءالله ما به نقاط مورد نظر خواهیم رسید؛ من در اینجا از بخش خصوصی هم تشکر می‌کنم. بخش خصوصی ما در کنار بخش دولتی ما فعال هستند و این کار بسیار ارزشمند و مهم است.
آقای روحانی در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از فعالیت جمعیت هلال احمر در کشور گفت:​ این خانه‌های هلال که امروز هزار و ۴۰۰ عدد از آن‌ها افتتاح شد برای امداد و نجات و حوادث غیر مترقبه بسیار مهم است؛ اگر خانه‌های هلال ما در سراسر کشور بتواند آموزش‌های ابتدایی و کمک‌های اولیه را به جوانان، ​ دانشجویان، دانش آموزان و خیران ما یاد بدهد در روز سختی و مبادا می‌بینیم قبل از آنکه امداد گر رسمی ما برسد، ​همه مردم آن شهر یا روستا امدادگر هستند و وارد صحنه می‌شوند.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اردوگاه‌های هلال احمر برای جوانان در فصل تابستان می‌توانند برنامه ریزی داشته باشند و به آن‌ها مهارت‌های لازم را بیاموزند افزود:​ این اردوگاه‌ها می‌تواند علاوه بر آموزش نیازمندی‌ها برای جوانان نشاط ایجاد کند.
وی همچنین تصریح کرد:​ درست است که در بهداشت و درمان مردم، پزشک و کادر درمان و همچنین دارو وامکانات تشخیصی مهم است، اما فرهنگ مردم اولین مسئله است؛ مردم باید در فرهنگ زندگی شان بهداشت را بیاموزند و عمل کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°