روزگار تئاتر کرونایی است، اما تعطیل نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:46 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۱۰۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
حسین مسافر آستانه کارگردان تئاتر معتقد است: حال و روز تئاترکرونایی است، اما تعطیل بردار نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسین مسافر آستانه کارگردان تئاتر و دبیر سی امین جشنواه تئاتر فجر در برنامه شهر فرنگ در تشریح حال و هوای تئاتر کشور در روزهای کرونایی با بیان اینکه تئاتر هم جدا از سایر مشاغل نیست گفت: جامعه تئاتری کشور خوب نبودنِ حال خود را دلیلی بر تعطیلی آن نمی‌داند.

او افزود: تئاتر در مقطعی که همه مشاغل تعطیل یا نیمه تعطیل بودند فعالیت خود را پس از یک دوره کوتاه تعطیلی از سر گرفت و در بسیاری از سالن‌های تهران که شرایط پذیرش تماشاگران را داشت، کار خود را ادامه داد.

مسافر آستانه با تاکید بر اینکه در چنین شرایطی احتمال خطر برای همه افراد وجود دارد، گفت: اما این نمی‌تواند بهانه‌ای برای تعطیلی فعالیت‌های اجتماعی شود؛ بلکه افراد با مراقبت کامل و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانند در چنین اجتماعاتی شرکت کنند.

او افزود: در کاری که من بر روی صحنه بردم این واهمه وجود داشت که مردم استقبال نکنند، اما با حضور بی نظیر مردم حتی بیش از میزان ظرفیتی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده بود و تعداد بلیتی که فروش رفته بود، به این نتیجه رسیدیم مردم به این حضور در چنین شرایطی نیاز دارند.

او ادامه داد: هنرمندان نیز با ادامه فعالیت خود به هنردوستان ثابت کردند که همواره در کنار آن‌ها هستند؛ بنابراین تئاتر دراین روز‌های سخت باید بیشتر در کنار مردم باشد.

او در ادامه به نتایج این بازگشایی سالن‌های تئاتر اشاره کرد و از برگزاری جشنواه‌های تئاتر استانی خبر داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°