دستور ویژه برای تشدید بازرسی‌ها و کنترل قیمت‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:09 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۱۳۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
سرپرست وزارت صمت با صدور دستور ویژه‌ای به رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، از این سازمان خواست؛ تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها با اهتمام جدی در اولویت کاری این سازمان قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از وزارت صمت؛ در دستور آقای جعفر سرقینی آمده است: از آنجا که در شرایط حساس کنونی، با وجود فراوانی کالا در بازار و شرایط مناسب تولید در کشور‏، برخی از اشخاص سودجو با احتکار و عرضه نکردن به موقع و رعایت نکردن قیمت‌ها به هر طریقی موجب کمبود کالا و افزایش کاذب قیمت‌ها شده اند؛ لذا به منظور تامین آرامش و ثبات بازار و ایجاد بستر امن برای عموم مردم و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، ضرورت دارد با استفاده از همه توان و ظرفیت بازرسان آن سازمان و با همکاری دستگاه‌های ذیربط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان‌های نظارتی، اتحادیه‌های صنفی، بسیج اصناف و سایر تشکل‌ها و دریافت گزارشات و شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۲۴، تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها با اهتمام جدی در اولویت کاری آن سازمان قرار گیرد.

همچنین در دستور ویژه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید شده است؛ در صورت مشاهده هرگونه تخلف متخلفان در سریع‌ترین زمان، شناسایی و برای سیر مراحل قانونی به سازمان تعزیرات حکومتی و سایر مراجع ذیربط معرفی شوند. در ضمن، از این پس، گزارش‌های تحلیلی به صورت روزانه و هفتگی در خصوص میزان افزایش، کاهش، کمبود و یا هر نوع عوامل تاثیرگذار در مواردی که ثبات بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد به اینجانب منعکس شود.

انتظار می‌رود اقدامات موثر و به موقع آن سازمان فرصت هرگونه سوء استفاده را از محتکران و گران فروشان گرفته و موجبات آرامش بازار را فراهم آورد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۴°