باید مراقب قاچاق دارو از کشور باشیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:27 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۱۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
رئیس جمهور گفت: در شرایط فعلی باید از خروج هر گونه دارو توسط سودجویان، مراقبت‌های لازم انجام شود تا دارو و واکسن از کشور خارج نشود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی در جلسه ستاد ملی کرونا با اشاره به موضوع قاچاق کالا، با تاکید بر تقویت کنترل خروج کالا‌ها از مرز‌های کشور افزود: متأسفانه قاچاق کالا در کشور ما وجود دارد این که عدد آن چه رقم است؟ خود جای بحث دارد.
 رئیس جمهور گفت: مرزبانی ها، نیروی انتظامی، گمرکات، خود ستاد مبارزه با قاچاق کالا و همه ما در برابر قاچاق کالا مسئول هستیم.
 آقای روحانی افزود: در این شرایط در خصوص قاچاق دارو و واکسن باید مراقبت بیشتری بکنیم، خبر‌هایی رسیده که برخی از قاچاقچیان دارو را به کشور‌های همسایه می‌برند و شاید قیمت دارو‌ها در آن کشور‌ها گرانتر باشد و سودجویان می‌دانند که این عمل غیر قانونی است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید دقت بیشتری در این راستا داشته باشد.
 رئیس جمهور ادامه داد: وزیر محترم کشور باید این مسئله را به تمام مسئولان مرتبط گوشزد کند و مبارزه با قاچاق کالا را در این ایام تشدید کند، مخصوصاً در زمینه دارو و واکسن که از کشور چیزی خارج نشود.
 آقای روحانی در بخش دیگری از سخنانش به نکته‌ای دیگر اشاره کرد و گفت: موضوع گردشگر خارجی است، وزیر بهداشت ما نسبت به این مسئله ابراز نگرانی کرد این که برخی از گردشگران به عنوان زائر وارد شهر‌های زیارتی قم و مشهد می‌شوند و این نگرانی ایجاد می‌کنند نباید اجازه دهیم به هر دلیلی کسی از مرز‌های ما ورود پیدا کند.
 رئیس جمهور افزود: هر گردشگری که می‌خواهد به کشور ما وارد شود، باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کند و اینکه در شهری به خصوص زیارتی حضور پیدا کنند برای ما نگران کننده خواهد بود.
 آقای روحانی گفت: هر آنچه که به لحاظ خدمات به مردم از طریق الکترونیکی امکان پذیر است، از طریق حضوری نباید آن کار انجام شود، از جمله عوارض بین راهی به عبارتی این که شخصی پول نقد را از جیبش خارج کند و به کارمند مرتبط ارائه کند و آن نیز کاغذی را به عنوان عبور از عوارضی تحویل بگیرد، این مورد باید از طریق الکترونیکی انجام شود و همگان به این مسئله کمک کنند.
 رئیس جمهور افزود: تمام کار‌های ادارات و به عبارتی هر اموری را که ما بتوانیم از طریق الکترونیک انجام دهیم لازم است اولویت مجازی باشد، تا جای حضور را بگیرد و امیدواریم در ایام سخت و فصل پاییز و زمستان با مشکلات کمتری روبرو باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°