علت نوسان قیمت تخم مرغ در بازار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:29 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۲۰۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
صارمی معاون دفتر تنظیم بازار وزارت صمت: قیمت تخم مرغ برای بار دوم افزایش یافت و با این افزایش قیمت، مشکل مرغداران هم حل می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

غلامرضا ملک‌نیا مدیرکل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت: توزیع تخم مرغ به عهده وزارت صمت است و وزارت صمت می تواند با کنترل بازار را به تعادل برساند.

او افزود: اکنون به صورت میانگین سالانه 80 هزار تن تولید تخم مرغ است و روزانه 150 تن مازاد تولید داریم.

ملک نیا گفت: با تنظیم صادرات و تامین نهاده ها مشکلات دامدار برطرف خواهد شد.

عبدالرضا اخوان رسول‌زاده عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغ‌های تخم‌گذار با بیان اینکه تخم مرغ درب مرغداری شانه ای 12 هزار تومان است، گفت: با احتساب افزایش 23 درصدی سیستم سنتی توزیع، هر شانه تخم مرغ با وزن 2 کیلو گرم باید 28 هزار تومان بدست مصرف کننده برسد.

او با بیان اینکه سیستم سنتی توسط دلالان اداره می شود و در سیستم بهداشتی تخم مرغ در بسته بندی توزیع می شود افزود: اما بیشتر در سیستم سنتی اداره می شود.

او درباره افزایش قیمت تخم مرغ در سوپرمارکت ها و فروشگاه ها گفت: قیمت درب مرغداری 12 هزار تومان است و قیمت 14 هزار و 500 تومان قیمتی است که برای مشتری تعیین شده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغ‌های تخم‌گذار گفت: با همت انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه دار عزم بر این است که توزیع تخم مرغ از بازار سنتی به بخش بهداشتی منتقل شود.

او افزود: تنظیم درست قیمت بازار، ضامن آینده بازار خواهد بود و براساس وعده ها روند نهاده ها قرار است تسریع یابد اما هنوز در این بخش اتفاقی نیفتاده است. عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغ‌های تخم‌گذار: قیمتی که الان برای تخم مرغ تعیین شده، مورد قبولِ صنف تولیدکنندگانِ آن نیست.

سعید صارمی معاون دفتر تنظیم بازار وزارت صمت در ارتباط تلفنی گفت: برنامه ریزی ها برای تولید 60 هزارت تن تخم مرغ درسال و است اما با افزایش قیمت وضعیت صنفی تغییر می کند و صادرات تخم مرغ از اول مهر مدیریت شده خواهد بود.

صارمی معاون دفتر تنظیم بازار وزارت صمت گفت: قیمت تخم مرغ برای بار دوم افزایش یافت و با این افزایش قیمت، مشکل مرغداران هم حل می شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°