مشروح 20، شنبه 29 شهریور 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:56 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۱۲۰۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
افزایش قیمت تخم مرغ و مشکلات مرغداران و هزینه های تولید عنوان نخست خبر 20 .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پر کشیدن قیمت تخم مرغ از مرغداری تا رسیدن به بازار . علت واقعی افزایش قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر چیه؟ تولید کننده ها میگن دخل و خرجشون بهم نمیخوره و قیمت نهاده‌ها افزایش چند برابری داشته.

مدیر کل دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت البته با وجود این مشکلات از نظر تولید در کشور مشکلی نداریم

در حالی که معاون دفتر تنظیم بازار وزارت صمت معتقده با افزایش اخیر قیمت تخم مرغ ، مشکل مرغداران و هزینه های تولید حل میشه تولید کننده ها نظر دیگه ای دارن

**************
آمار قربانیان روزانه کرونا، همچنان سه رقمی و صعودیه. مجموع جانباخته ها از ۲۴ هزار نفر هم فراتر رفته. متاسفانه 166 بیمار کرونایی دیگه در شبانه روز گذشته، جان باختن. دوهزار و 845 بیمار جدیدء کرونایی هم شناسایی شدن که هزار و 149 نفرشون بستری شدن. سخنگوی وزارت بهداشت درباره روند کاهشی استفاده از ماسک، هشدار داد.

البته آمارء هشداردهنده ای که سخنگوی وزارت بهداشت از کاهش استفاده از ماسک، رسانه ای کرد، صبح هم در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد و رئیس جمهور، این طور واکنش نشون داد.

*************************
با وجود اوج گیری دوبارهء آمارهای قربانیانء کرونا، همچنان شماری از هموطنان، از رعایت اصول بهداشتی، سر باز می زنن.

*************************
به سمت مرزها حرکت نکنید. این، درخواست رئیس ستاد مرکزی اربعین از همهء مشتاقان سفر به کربلاست. آقای ذوالفقاری گفته دولتء عراق تأکید کرده‌ به هیچ عنوان مرزها رو برای حرکت زائران، باز نمی‌کنه.

از شهرها و روستاهای مرزی که هر سال، این روزها میزبان زایران اربعین حسینی بودن هم خبر می رسه که امکاناتء پذیرایی، بصورت کمک های مومنانه، بین نیازمندان* توزیع می شه.

*************************
رادیو اربعین، امسال هم میزبان عاشقانء اربعینه که البته قراره با برنامه های محتوایی، احساس دوری از این پیادرویء بزرگ رو کم کنه.

*************************
نشانی بگیریم از جوانانء رشیدی که حالا بعد از گذشت سالها ، نامشان بر کوچه پس کوچه ها نقش بسته، اما یادشون در هیاهوی شهر، گم شده. شهدایی که باید بهتر* بشناسیمشون.


تجدید پیمان فرمانده با شهدا، به نمایندگی از صدها هزار سپاهی... سردار سلامی، دفاع مقدس رو عرصه تجلی ایمان به عنوان عامل اصلی پیروزی دونست و تاکید کرد: راه عزت‌بخشء شهیدان، در ایرانء عزیز، ادامه خواهد یافت.

فرمانده کل سپاه گفت: سردار سلیمانی، نمونه برجسته شهیدانی است که در وفاداری به اسلام، انقلاب و ملت، ذره‌ای کم نگذاشتن. ملتء ایران و فرزندانء سپاهی‌اش، خون سردارء ملیء ایرانیان رو فراموش نخواهند کرد و به وقتش انتقام می‌گیرن.
***********************
مراسم نکوداشت هفتمین روز درگذشت دکتر طوبی کرمانی، بانوی فیلسوف جهان اسلام، با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین محمدیء گلپایگانی، با اشاره ای به مقام علمیء بانو کرمانی گفت: از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی، درخشش بانوان در جهان است.
***********************
در سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به کرمانشاه، از پنج طرح فناورانهءسلامت، رونمایی شد.

با حضور آقای ستاری، عملیات اجرایی واحد تولید کاتالیستء 2 ءشرکت پلیمرء کرمانشاه هم آغاز شد.
***********************
اُفت ۴ هزار واحدی شاخص بورس... شاخص کل بورس با ۴ هزارو 590 واحد کاهش، به یک میلیون و ۶۹۹ هزارو 517 واحد رسید. قیمت سهامء نمادهای شاخص -ساز، امروز حسابی نوسانی بود.
***********************
بازگشت معترضان به خیابونهای پورتلند، بعد از وقفهء چند روزه به خاطر آتش سوزی های گسترده... تظاهرکنندگان، به بی عدالتی و تبعیض ساختاری در امریکا معترضن . نیروهای پلیس، باز هم جنگی تمام عیار علیه معترضان به راه انداختن.

***********************
جولان کرونا در اروپا، شدت گرفته.
آمار روزانهء ابتلا به کرونا در فرانسه، به رقم بی‌سابقه 13 هزارو 215 نفر رسیده. وزیر دارایی فرانسه هم کرونا گرفته. مقامات فرانسوی با افزایش سطح هشدارء عمومی، از همه خواستن دستورالعمل های بهداشتی رو جدی بگیرن. در شبانه‌روز گذشته، در انگلیس هم 4 هزار و 322 موردء جدیدء ابتلا گزارش شده. محدودیت‌های کرونایی به دهها شهرء انگلیس هم برگشته.

در پی افزایش شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا، بخش‌هایی از مادرید، دوباره قرنطینه شده و مردم فقط می تونن برای تامین نیازهای اولیه* از خونه خارج بشن.
کرونا نفس اقتصادء اروپا رو هم به شمارش انداخته. سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادیء یورو اعلام کرده امسال تولید ناخالص داخلیء ایتالیا، بیش از ده درصد کاهش پیدا می کنه.
از گواتمالا هم خبر می رسه الخاندرو جیاماتی، رئیس جمهور این کشور هم به کرونا مبتلا شده.
هند با 93 هزار مبتلای جدید، باز هم بیشترین ابتلای روزانه رو داشته. فقط در 24 ساعت گذشته، 1221 هندی جونشون رو ازدست دادن.
در اندونزی هم که ابتلا روزانه 3500 نفری داره، روشهای منحصر به فردی برای جریمه اونهایی که دستورالعمل ها رو رعایت نمی کنن، درنظر گرفته شده.

*********
تشابه وضعیت قرمز، از روزگار دفاع مقدس تا روزهای شیوع کرونا..

*********
خالد البطش، از سران جنبش جهاد اسلامی گفته بعد از خیانتء برخی حکامء عربی، شاهد رویارویی اردوگاه تسلیم و سازش با اردوگاه محور مقاومت هستیم. طرح سازشء عربی، قرار گرفتن در صف دشمنء صهیونیستیه. در ادامهء اعتراض ها به آشکارسازی روابطء امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی، یمنی ها در چند منطقه در استان ابین، تظاهرات کردن. تظاهرات کنندگان، پرچم آمریکا ، رژیم صهیونیستی و امارات رو آتش زدن.
مردم مغرب هم شعار می دادن عادی‌سازی روابط، خیانت به فلسطینه.
جوانانء بحرینی هم با تجمع در منطقه الدِرازء منامه، با آرمان‌های ملت فلسطین، تجدید پیمان کردن.
شخصیت های مختلفء جهان اسلام هم این خوش خدمتیء حکام بحرین و امارات رو محکوم کردن.

***************
همه آنچه مردم به عنوان صدقه پرداخت می کنن در امور ایتام و نیازمندان هزینه می شه .

************************
فرصت دو روزه برای متقاضان واجد شرایط مسکن ملی که هنوز اقدامی نکرده اند. معاون وزیر راه و شهرسازی گفته متقاضیانی که تا پایان شهریور واریزی نداشته باشند، حذف و با متقاضیان ذخیره جایگزین می‌شن.
************************
عزم جدی برای پیشگیری از انفجاز مخازن خودروهای گاز سوز با هوشمندسازی جایگاهها . طرحی که از اواسط مهر کلید می خوره .

************************
ایران با سهم 25 درصدی اکتشاف نفت و گاز جهان رتبه اول اکتشافات رو کسب کرد .

************************
عرصه فناوری، میدان رویارویی امریکا و چین. بعد از اونکه وزارت بازرگانی امریکا خبر فیلترینگ دو پیام رسان چینی وی چت و تیک تاک رو اعلام کرد، چین هشدار داده اگه امریکا اشتباهاتش رو اصلاح نکنه تدابیر تلافی جویانه در راهه.
رئیس جمهور امریکا پیش از این گفته بود چین یا باید تیک تاک رو به شرکتهای امریکایی بفروشه یا اینکه مانع از استفاده از این پیام رسان چینی میشه.
******************
برچسب ها: مشروح 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°