تعلیق دریافت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ شمال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:36 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۲۴۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
مدیرکل معاونت بهره برداری آزادراه‌ها با تایید دریافت نقدی آزادراه شمال گفت: متوسط ۲۰ درصد عوارض آزادراه شمال از طریق الکترونیکی وصول می‌شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 بیات مدیرکل معاونت بهره برداری آزادراه‌ها در گفتگو با شبکه خبر ضمن تایید دریافت نقدی عوارض آزادراه شمال گفت: در ابتدا وقتی منطقه یک آزادراه شمال به بهره برداری رسید وصول عوارض به صورت الکترونیکی بود، اما اتفاقاتی افتاد که مجبور شدیم تصمیم بگیریم عوارض فعلا دستی دریافت شود تا مشکلات برطرف شود.

او افزود: در واقع مشکل اصلی این بود که میزان وصول عوارض بسیار پایین و حدود ۲۰ درصد بود که عدد ناچیزی بود در مقایسه با سرمایه گذاری انجام شده و این سرمایه گذاری باید بخش عمده‌ای از آن از محل عوارض برمی گشت، ضمن این که سرمایه گذار منطقه یک، در منطقه دوم هم عهده دار سرمایه گذاری است و ما باید تا انتهای دولت منطقه دوم را هم احداث می‌کردیم، به این دلیل مجبور شدیم که موقتا عوارض دستی دریافت شود تا فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مردم و زیرساخت‌های لازم کامل شود.

بیات درباره اقدامات صورت گرفته برای حل مشکل گفت: شرکت مجریی را که مسئول اجرای دریافت الکترونیکی بود موظف کردیم که روش‌های پرداخت را توسعه دهد و از طرف دیگر تفاهمنامه‌ای با پلیس ناجا منعقد کردیم که امور آن در حال پیشرفت است و تا یکی دو هفته به مرحله اجرایی می‌رسد با تکمیل این موارد ان شالله بتوانیم ظرف چند ماه آینده وصول الکترونیکی عوارض را به سرانجام برسانیم.

مدیرکل معاونت بهره برداری آزادراه‌ها با تایید این که پرداخت الکترونیک عوارض به کاهش مصرف سوخت و کاهش شیوع کرونا و کاهش زمان سفر کمک می‌کند گفت: حل این مشکل به همکاری مشترک بین مردم و دولت و سرمایه گذار‌ها لازم دارد.

بیات با بیان این که این مشکل خاص آزادراه شمال نیست گفت: اگر مردم اقدام به موقع در پرداخت عوارض داشتند مشکلی نبود برای این که عوارض اخذ شده باید صرف تکمیل ادامه پروژه شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°