مشروح 20، یکشنبه 30 شهریور 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۸۰۱۲۶۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
سخنان رهبر معظم انقلاب، در مراسم آغاز هفته دفاع مقدس و آخرین مهلت ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان از عناوین نخست خبر 20
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فردا آخرین مهلت ایفای تعهدات ارزیء صادرکنندگانه. رئیس کل سازمان توسعه تجارتء ایران گفته کارت بازرگانیء صادرکنندگانی که تا فردا، حساب و کتاب ارزی شون رو شفاف نکنن، تعلیق می‌شه. به گفته زادبوم، ۳۵۰ کارتء بازرگانی در آستانه تعلیقه. البته مراجعهء صادرکنندگان برای رفع تعهدء ارزی شون هم افزایش یافته. رئیس بانک مرکزی هم دستورء فوری داده تا پاسخگویی به مراجعه کنندگانء ارزی، تسهیل و تسریع بشه.
*************
قلدرمآبی مقابل ملتء ایران، محکوم به شکسته. رئیس جمهور در نشست هیئت دولت، امروز سی ام شهریور رو روز به یادماندنی در تاریخ دیپلماسیء ایران خوند و گفت: آمریکا به نقطه شکست حتمیء خودش رسیده.
*************
رئیس مجلس از کمیسیون امنیتء ملی خواسته حرکت‌های یک‌جانبهء آمریکا رو پس از شکست مفتضحانهء حقوقی ـ سیاسی، رصد کنه. البته اقای قالیباف، این رو هم گفت که به شکست‌های حقوقی ـ سیاسیء آمریکا، دلخوش نمی‌کنیم.
************
تلاش آمریکا برای برگردوندن تحریم‌های ایران، با بی‌اعتنایی کاملء سازمان ملل و جهانیان روبرو شد.
***********
سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، در مراسم آغاز هفته دفاع مقدس، فردا ساعت ده صبح از شبکه خبر، مستقیم پخش خواهد شد.
***********
با داغ شدن بحث انتخاب رشته آزمون سراسری، تبلیغات افراد و مؤسسات کلاهبردار هم آغاز شده. هنوز چند ساعتی از اعلام نتایج نگذشته که سیل پیامک‌ها و تبلیغات در فضای مجازی به راه افتاده. برخی سودجویان در فضای مجازی با سوءاستفاده ازنام و عنوان مسؤولان و کارشناسان سازمان سنجش برای داوطلبان انتخاب رشته میکنن. به داوطلبان هشدار داده شده فریب کلاهبرداران رو نخورن. سازمان سنجش امروز داوطلبان رو غافلگیر کرد و نتایج رو زودتر از اونچه که گفته بود اعلام کرد. امسال ۹۰ درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته هستن.
*********
امشب یک ساعت بیشتر از هر شب می‌تونیم با خانواده وقت بگذرونیم. فقط یادتون باشه ساعت ۲۴، عقربه ساعت رو یک ساعت به عقب بکشید. ساعت رسمی کشور، که اول فروردین یک ساعت جلو کشیده شده بود، ساعت ۱۲ امشب به حالت قبل برمی گرده.
**************
بارش‌های رگباری به همراه کاهش محسوس دما در بخش‌های شمالی کشور ... بارش‌های رگباری بامداد امروز در غرب گیلان سیل به راه انداخت. سیل در شهرستان تالش یک قربانی گرفت و به زیرساخت‌ها، منازل و راه‌های دسترسی این شهرستان و شهرستان رضوانشهر خسارت زد.
**************
پرداخت به موقع یارانه نقدی و یارانه معیشتی در نشست امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بررسی شد. ذخیره سازی‌های راهبردی هم موضوع دیگه‌ای بود که در نشست چکش کاری شد. بعد از تاکید رئیس جمهور برای تامین ارز مورد نیاز این بخش، بانک مرکزی اطمینان داد درمشکل خاصی برای ذخیره سازی‌ها وجود نداره.
**************
شاخص کل بورس با ۴۷ هزارو ۲۵۱ واحد کاهش، به یک میلیون و ۶۵۲ هزارو ۲۴۲ واحد رسید.
**************
آبرسانیء همزمان به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان، در هفتهء بیست ویکم پویشء هر هفته الف_ب_ایران. سد خاکی نعمت آبادء شهرستان اسدآباد هم با حضور وزیر نیرو، به بهره برداری رسید.
*************
افزایش ظرفیت تولید باتری صنعتی در کشور ... وزیر دفاع در بهره برداری از بزرگترین مجتمع تولید باتری‌های صنعتی کشورگفت: با افتتاح و بهره برداری از این مجتمع بزرگ و ملی، ظرفیت تولید باتری‌های صنعتی کشور به ۱۸۰ میلیون آمپر ساعت در سال افزایش یافته
************
ورود بازرسان ویژه به پارکینگ خودروسازان ... هنوز برنامه موثری برای تامین کسری قطعات و خروج خودرو‌ها از پارکینگ اعلام نشده.
************
بستن موج غفلت با دستگیری کلاهبرداران رادیویی. کلاهبردارانی که با غفلت قربانیان، اون‌ها برنده برنامه رادیویی معرفی می‌کردن و بعد بقیه ماجرا.
***********
هر قدر مراقبت‌های بهداشتی کمتر می‌شه، تیغ تیز کرونا، قربانیانء بیشتری می‌گیره. متاسفانه امروز یکی از روز‌های تلخ کرونایی با ۱۸۳ جانباخته رو پشت سر گذاشتیم. سه هزارو ۹۷ بیمارء جدید هم شناسایی شدن. در این بین، کاهش استفاده از ماسک، احتمال افزایشی بودن آمارء قربانیان و جانباختگان رو در روز‌های آینده، زیاد کرده.
***********
کاهش توجه به پروتکل‌های بهداشتی، موجب رشد نمودار ابتلا و قربانیان کروناست. باور کنیم که این ویروس همچنان در بین ماست.
***********
سازمان برنامه وبودجه، ادعای مطرح شده درباره ناپدید ﺷﺪن یک ﻣﯿﻠﯿﺎرد وﺳﯿﺼﺪ ﻣﯿﻠﯿﻮن ﯾﻮرو از ﻣﻨﺎﺑﻊ ارزیء ﮐﺸﻮر رو رد کرده. سازمان برنامه و بودجه تاکید کرده هیچگونه بی نظمی و تخلفی در این باره صورت نگرفته و مطالب عنوان شده، ناشی از استنباط نادرست بوده.
**********
ضربه اساسی به قاچاقچیانء مواد مخدر در شش ماه...
کشف ۶۰۰ تن مواد مخدر در سال ۹۹
**********
دستور ویژه رئیس کل دادگستریء گلستان به دادستان گالیکِش برای بررسی ساخت و سازء شهرک ویلایی در محدوده پارک ملی گلستان... هاشمیان در جلسه شورای حفظ حقوقء بیت المال، از شهرداران خواست به جای جریمهء متخلفانء ساخت و ساز‌های غیرمجاز در کمیسیون ماده ۱۰۰، جلوی تخلف رو بگیرن.
**********
طوفانء بی سابقه و سیل، جان دو نفر رو در یونان گرفت. صد‌ها نفر در خانه‌های سیلزده در غرب و مرکزء این کشور، گرفتار شدن. برقء برخی مناطق هم قطع شده.
**********
درگیری و مشاجرهء نمایندگانء هندی در مجلسء سنای این کشور... سیاست‌های جدیدء کشاورزیء دولت، موضوع بحث نمایندگان بود که به درگیری منجر شد.
************
در روز‌های کرونایی که فاصله گذاری اجتماعی توصیه مهم برای پیشگیری از ابتلا ست، آلمانی‌ها در اعتراض به محدودیت‌ها تجمع کردن. اون هم بدون ماسک. مردم اسپانیایی‌ها هم در اعتراض به مدیریت دولت در مهار کرونا تظاهرات کردن.
روند ابتلا در اروپا صعودی پرشتابه. در فرانسه پزشکان هشدار دادن دو سه هفته آینده به دلیل افزایش بی سابقه کرونایی ها، بیمارستان‌ها اوضاع وخیمی خواهند داشت.
در انگلیس آمار روزانه مبتلایان به ۴ هزار و ۴۰۰ نفر رسیده که بالاترین میزان در چهار ماه گذشته رسید. دولت این کشور برای مهار کرونا جریمه رعایت نکردن مقررات قرنطینه رو، تا ده هزار پوند، افزایش داده. بیشترین شمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در جهان رو «آمریکا، هند و برزیل» دارن.
*********
پیگیری نظارت بر شهریه دانشگاه‌های غیردولتی، دریافت نقدی عوارض بزرگراه‌ها در شبکه خبر. خبرنگاران به سراغ هشدار وزارت راه به متقاضیان غیر واقعی وام ودیعه هم رفتن.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °