امروز، پایان مهلت شفاف سازی صادرکنندگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:08 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۲۷۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کارت بازرگانی صادرکنندگانی که تا امروز دوشنبه، حساب و کتاب ارزی خود را شفاف نکنند، تعلیق می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
زادبوم افزود: حدود ۳۵۰ صادرکننده بین ۳۱ تا ۶۹ درصد از تعهدات ارزی خود را به کشور پرداخت کرده اند و در صورتی که تا امروز ۳۱ شهریور، حساب‌های خود را به بیش از ۷۰ درصد نرسانند، کارت بازرگانی آن‌ها تعلیق می‌شود.

وی گفت: با توجه به اعلام‌های قبلی کارت بازرگانی ۳۲۰ نفر از صادرکنندگانی که کمتر از ۳۰ درصد ارز حاصل از صادرات خود را بازگرداندند در ۱۵ شهریور تعلیق شد.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه تاکنون کارت بازرگانی هیچ صادرکننده دارای واحد تولیدی تعلیق نشده است، افزود: تعلیق کارت بازرگانی، فعالیت این گروه از تجار را به دلیل پرداخت هزینه‌های جانبی و کارگر با مشکل مواجه می‌کند به همین دلیل تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی افزود: امروز ۳۱ شهریور، کارت بازرگانی آن دسته از واحد‌های تولیدی که صفر درصدی هستند به این معنا که به هیچ میزان از تعهدات ارزی خود عمل نکرده اند تعلیق خواهد شد، اما در مورد باقی صادرکنندگان در این بخش هنوز کمیته پایش سوء رفتار تجاری تصمیمی نگرفته است.

وی با اشاره به ۲ هزار و ۵۶ صادرکننده‌ای که ارز حاصل از صادرات خود را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانده اند، تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود در پایان ماه جاری تعداد تجاری که به تعهدات ارزی خود عمل کرده اند به ۲ هزار و ۶۰۰ نفر برسد.

زاد بوم گفت: ۲۱ هزار و ۱۸۴ نفر در سال‌های ۹۷ و ۹۸ اقدام به صادرات کرده اند که از این تعداد تاکنون حدود ۱۰ درصد معادل ۲ هزار و ۵۶ نفر تعهدات خود را ایفا کرده و رقمی بالغ بر ۱۳ میلیارد یورو را به کشور بازگردانده اند؛ ۶۲۱ صادرکننده متعهد غیرتولیدی و بقیه یعنی یک هزار و ۴۳۵ صادرکننده از واحد‌های تولیدی هستند.

بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت روزانه یکصد میلیون یورو ارز صادراتی به سامانه‌های سنا و نیما واریز می‌شود که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود و نشان می‌دهد بسیاری از صادرکنندگان برای جلوگیری از تعلیق کارت بازرگانی خود به ایفای تعهدات ارزی اقدام کرده اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°