خطر تحریف دفاع مقدس جدی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:37 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۱۲۸۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: تحریف امر جدی و خطر بزرگی است و دست تحریف وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با شرکت‌کنندگان مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، افزودند: ما کِی می‌توانیم اهمیت و عظمت رزمندگان را درست تشخیص بدهیم؟ وقتی عظمت کار معلوم می‌شود که عظمت عرصه و میدان را بتوانیم تشخیص بدهیم؛ عظمت میدان یعنی تعریف دفاع مقدس. من در چند جمله کوتاه چرایی و چگونگی دفاع مقدس را امروز شرح میدهم. البته این‌ها مطالبی است که بار‌ها گفتیم و گفتند لکن باید تکرار کنیم. باید آنچه را که حقیقت است گفت؛ تحریف امر جدی و خطر بزرگی است و دست تحریف وجود دارد.
 
حرکت عظیم مردم در دفاع مقدس به تشخیص امام بود
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: کار بزرگ امام این بود که از اول حجم واقعی این کارزار را شناخت. از اول فهمید که این جنگ معنایش چیست. خیلی از ما‌ها نمی‌دانستیم، نمی‌فهمیدیم. امام از اول فهمید این یک درگیری عادی بین دو همسایه نیست. دشمن را شناخت و فهمید که دشمن اصلی در این جنگ کیست و تشخیص داد که صدام یک ابزار است.
 
امام سخنرانی می کرد درباره جنگ و می‌فرمود مثلا آمریکا از شوروی بدتر، شوروی از آمریکا بدتر، انگلیس از هر دو بدتر است. یعنی شناخته بود که این‌ها عاملان اصلی و پشت صحنه جنگ هستند.
رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: ثانیا امام یک تشخیص حیاتی داد و آن این بود که این مسئله مهم را ملت ایران می‌تواند حل کند صرفا مسئله نیرو‌های مسلح نیست؛ این کار کار ملت ایران است. ملت باید بیاید وسط. همچنانی که ملت ایران انقلاب را به پیروزی رساند جنگ را هم باید ملت ایران به پیروزی برساند امام این را تشخیص داد و بر اساس آن عمل کرد و این حرکت عظیم مردمی را بوجود آورد.
 
دفاع مقدس، یکی از عقلانی‌ترین حرکات ملت ایران بود
رهبر معظم انقلاب اسلامی، دفاع مقدس را یکی از عقلانی‌ترین حرکات ملت ایران دانستند و تصریح کردند: دفاع مقدس از اول کار، نشان دهنده عقلانیت در این عرصه بود.
  حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: دفاع مقدس یکی از عقلانی‌ترین حوادث ملت ایران بود. بعضی‌ها با استناد به خطای یک جمعی، مجموعه دفاع مقدس را به بی تدبیری متهم می‌کنند. مطلقا این طوری نیست.
دفاع مقدس از اول کار، نشان دهنده عقلانیت در این عرصه بود. آن روز ارتش یک سازمان سنتی جا افتاده موجود در کشور بود و سپاه یک عنصر جوان تازه به میدان آمده انقلابی؛ این‌ها باید با هم کار کنند و این آسان نبود. خیلی کار بزرگی بود از این عاقلانه‌تر و مدبرانه‌تر چه کاری می‌شود پیدا کرد؟ بعد انتخاب تاکتیک‌های ابتکاری و شجاعانه که این تاکتیک‌ها واقعا فوق العاده بود.
 حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطر نشان کردند: حتی قبول قطعنامه هم در پایان کار در آن شرایط که امام از آن تعبیر کردند به نوشیدن جام زهر، این هم مدبرانه بود در آن مقطع مدبرانه بود باید انجام می‌گرفت. اگر مدبرانه نبود اگر عاقلانه نبود امام انجام نمی‌داد. ما از نزدیک شاهد بود و می‌دیدم که چه دارد می‌گذرد. کار بسیار عاقلانه بود. بنابراین از اول تا آخر مسئله دفاع مقدس یک پدیده عقلایی و یکی از عقلانی‌ترین حرکات ملت ایران بود؛ و تحریف‌ها را در این باره باید مراقب بود.
 
 
در دفاع مقدس نقش پشت جبهه به قدر جبهه اهمیت داشت
 رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در آئین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس افزودند: این مدل ابتکاری از حضور مردم در دفاع مقدس همیشه می تواند مطرح باشد. امروز هم می توانیم ما اگر همت بکنیم با نگاه درست به مردم و مسائل نگاه بکنیم می توانیم از این مدل استفاده بکنیم.
البته بحث جنگ یک بحث است، بحث اقتصاد یک بحث دیگری است. صاحبان فکر و اندیشه می توانند به این به چشم یک ابزار اقتدار ملی نگاه کنند. آن وقت نقش پشت جبهه به قدر جبهه اهمیت پیدا می‌کرد در این مدل، چون همه که نمی‌توانند تفنگ دست بگیرند؛ بعضی‌ها پشت جبهه می‌توانند نقش بیافرینند. از کمک‌های مالی تا رسیدگی به مجروحان تا بدرقه باشکوه شهیدان؛ بنده بار‌ها گفتم اگر از شهدا یک چنین تکریم و احترامی نمی‌شد شوق شهادت این چنین نمی‌شد.
 یکی ازموارد افتخارآمیز پشت جبهه، همین ماندن مردم اهالی شهر‌ها بود. در شهر ماندند با این که شهر محل تهاجم شدید و پیوسته دشمن بود.
 
گستره کارهای شهیدسلیمانی شگفت‌آور است
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: گستره کار‌های شهیدسلیمانی شگفت‌آور است و در آینده آشکار خواهد شد.
 حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: دفاع مقدس سرمایه‌های انسانی ما را ارتقا داد. خوشبختانه از عناصر حاضر در دفاع مقدس افراد بی شماری بعدها، امروز، دیروز و انشاءالله در آینده در بخش‌های مختلف گوناگون کشور مشغول خدمتگزاری بودند و هستند که یک نمونه اش شهید عزیز ما بود. شهید سلیمانی که در عرصه دیپلماسی و بین المللی و در منطقه یک فعالیت شگفت آوری داشت. واقعا هنوز ملت عزیز ایران از گستره کار شهید سلیمانی مطلع نیستند. یک چیز‌هایی آگاهند، اما ریزه کاری‌های کار او خیلی بیش از این حرفهاست که حالا شاید ان شاءالله در آینده به تدریج آشکار بشود.
 این یک سرمایه انسانی بود که در جنگ درست شد یعنی پایه گذاری امثال قاسم سلیمانی‌ها در جنگ و در دوران دفاع مقدس گذاشته شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°