ویژه برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:42 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۲۸۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح از اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي و اجتماعي در چهلمين سال دفاع مقدس در سراسر كشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سردار سرلشكر پاسدار محمد باقري در مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس در باغ موزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس در سخناني در محضر مقام معظم رهبري كه به صورت ارتباط تصويري و مجازي در مراسم حاضر هستند، افزود: جمع حاضري كه توفيق شرفيابي به محضر عالي را پيدا كرده اند، جمعي از فرماندهان نيروهاي مسلح، مسئولان كشوري، نمايندگان مجلس، پيشكسوتان جهاد و مقاومت در هشت سال دفاع مقدس و صحنه هاي بي بديل ايثار و شهادت، فرماندهان و رزمندگان مدافع اهل بيت (ع) هستند.

 همچنين خانواده هاي معظم شهيدان و ايثارگران، جانبازان و آزادگان عزيز، بسيجيان عزيز و دلاور، مداحان اهل بيت و فعالين عرصه هاي ادبيات سينما، تئاتر، موسيقي و هنرهاي تجسمي دفاع مقدس در سطح ملي و استاني در سراسر كشور هستند.

وي با بيان اين كه امروز مفتخريم چهلمين سالگرد دفاع مقدس را كه تضمين كننده حيثيت كشور، هويت ملت، امنيت ملي و عزت و شكوه ملت بزرگ ايران اسلامي شد، گرامي بداريم، گفت: وظيفه خود مي دانيم آن دوران زرين و قطعه نوراني در تاريخ كشور را زنده نگه داريم و پاسداري كنيم.

 رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد: مصمم هستيم تاريخ دوران دفاع مقدس را كه ذخيره گرانبها براي رشد ملي و پيشرفت كشور، عزت، امنيت، سلامت، استقلال و آزادي نسل فعلي و نسل هاي آينده مي باشد، حفظ كنيم و از هرگونه تحريف و انحراف مصون بداريم و نگذاريم آن دوران سراسر افتخار به فراموشي سپرده شود.

 سرلشكر باقري گزارش عملكرد دستگاه هاي مربوط در حفظ و نشر ارزش هاي دفاع مقدس را در عرصه هاي فرهنگي و اجتماعي به اين شرح اعلام كرد:

 الف- برنامه هاي گراميداشت چهلمين سالگرد دفاع مقدس شامل اين موارد است:

1- تهيه و تصويب دستورالعمل گراميداشت چهلمين سالگرد دفاع مقدس با شعار " ما قوي هستيم" در هيئت امناء بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس و ابلاغ به كليه سازمان هاي لشكري و دستگاه هاي كشور و توجيه فرماندهان و مسئولان در نيروهاي مسلح و مسئولان كشوري، استاني و شهرستاني. 

2- با تلاش همه مسئولين عزيز در سراسر كشور بحمدلله هم اكنون 505 ستاد كشوري و لشكري و استاني و شهرستاني براي گراميداشت چهلمين سالگرد دفاع مقدس فعال هستند.

 3- از سوم خرداد به مدت 43 هفته تا پايان سال 99 برنامه ريزي شده است تا برنامه ها به صورت متنوع و جذاب اجرا گردد.

 4- تعداد برنامه هاي اصلي سازمان هاي لشكري و كشوري در مركز و استان هاي كشور 4 هزار و 688 برنامه و همچنين برنامه هاي سازمان صدا و سيما هم تعداد 21 هزار و 813 برنامه است كه در مجموع 26 هزار و 501 برنامه در طول سال 99 ويژه گراميداشت چهلمين سالگرد دفاع مقدس در حال اجرا در كشور است.

 سرلشكر باقري در ادامه گفت: هماهنگي در حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس به شرح زير انجام شده است:

 1- جلسه هيئت امناء بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي اسلامي با حضور فرماندهان سازمان هاي نيروهاي مسلح، وزرا و روساي دستگاه هاي كشوري و عمومي با مسئوليت رئيس ستاد كل براي سياستگذاري و هماهنگي هاي كلان در سطح كشور به طور ساليانه برگزار مي شود كه بحمدلله تاكنون 11 آيين نامه كلان و اصلي در اين جلسات مطرح و تصويب و براي اجرا ابلاغ شده است.

 2- برگزاري فصلي شوراي هماهنگي حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس در استان ها با مسئوليت استاندار و با حضور نمايندگان ولي فقيه و مسئولين كشوري و لشكري براي هماهنگي و همكاري هايي كه در چهار سال گذشته 417 جلسه در استان هاي كشور برگزار شده است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°