بازدید ۲۵ میلیون نفر زائر از یادمان های دفاع مقدس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:51 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۲۹۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: ۲۵ میلیون نفر زائر از یادمان‌های مختلف دفاع مقدس بازدید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سردار سرلشکر محمد باقری در آیین تجلیل و تکریم سراسری از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت افزود: با تدوین و تصویب سند راهیان نور کشور و هیئت امنای بنیاد (حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس) و تقسیم کار برای سازمان‌ها و دستگاه اصلی لشکری و کشوری به منظور نهادینه کردن فناوری راهیان نور و توسعه و گسترش آن در سال ۹۶؛ رشد فزاینده آن حاصل شده است.
 وی با بیان اینکه حدود ۲۵ میلیون نفر زائر از یادمان‌های مختلف دفاع مقدس بازدید کردند، گفت: ایمنی کاروان‌های راهیان نور مورد تاکید و مطالبه مقام معظم رهبری در دیدار‌های مختلف بوده است که در سرلوحه اقدامات ستاد راهیان نور قرار گرفته و بحمدالله با وجود افزایش زائران و کاروان راهیان نور در طول سال در هفت استان مرزی با تلاش همه دستگاه‌های مرزی و عوامل راهداری و امدادی، آمار تلفات جاده‌ای در سال ۹۷ و ۹۸ به صفر رسیده است.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: برابر اوامر مقام معظم رهبری در دیدار نوروزی ۹۶ مبنی بر تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس توفیق یافتیم در سال ۹۶ از ۵۰۰ نفر از فرماندهان تیپ و همتراز به بالا و سال ۹۷ از تعداد ۲۰ هزار نفر از فرماندهان گردان و همتراز به بالا و سال ۹۸ هم از ۲۰۰ هزار نفر از فرماندهان گروهان و همتراز تجلیل و تکریم کنیم.
 وی گفت: این مهم با هدایت سازمان پیشکسوت جهاد و دفاع مقدس مقدس و همکاری تمامی مقامات لشکری و کشوری و استانداران فرمانداران و ائمه جماعات صورت گرفته است.
سرلشکر باقری افزود: هم اکنون نیز برنامه‌ریزی برای تکریم و تجلیل از یک میلیون نفر از رزمندگان و پیشکسوتان و فرماندهان در سال جاری صورت گرفته است.
 وی گفت: ایجاد و راه اندازی ۱۲۱ کانال و صفحه دفاع مقدس در پیام رسان‌های بومی و غیربومی با بیش از ۸ هزار عضو و شناسایی و ارتباط گیری با ۱۵ کانال و صفحه پر مخاطب کانال، حداقل یک میلیون نفر عضو در فضای مجازی با موضوعات دفاع مقدس را پذیرفته است. شناسایی و جمع‌آوری آرشیو علمی ۱۲۵ میلیون برگ سند دفاع مقدس به همراه ساماندهی ۱۵۰ هزار ساعت اسناد دیداری و شنیداری دفاع مقدس از جمله اقدامات تصویری در حوزه است.
 
خبرگزاری دفاع مقدس در جذب مخاطبان موفق بوده است
رئیس کل نیرو‌های مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: خبرگزاری دفاع مقدس با ۳۰ شعبه در جذب مخاطبان گام‌های موفقی برداشته است.
 سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در مراسم تجلیل از شهیدان و رزمندگان سرافراز ملت ایران افزود: برای ارتباط بیشتر با مخاطبان و علاقه‌مندان حوزه دفاع مقدس اقدام به راه اندازی خبرگزاری دفاع مقدس با ۳۰ شعبه در سراسر کشور کرده ایم.
 وی افزود: این خبرگزاری توانسته در جذب مخاطبان گام‌های موفقی بردارد و بازدیدکنندگان آن از ۴۹ میلیون بازدید در سال ۹۵ به ۷۵ میلیون بازدید در سال ۹۸ رسیده است و ان شاء الله به ۱۰۰ میلیون بازدید در سال ۹۹ خواهد رسید.
 سرلشکر باقری اظهار داشت: به منظور استفاده از جشنواره‌های ملی و بین المللی دو دوره جشنواره فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت با عنوان رسام با دریافت ۳ هزارو ۶۶۶ اثر خارجی از ۱۰۸ کشور جهان و هزارو ۱۰۹ اثر داخلی با مبانی دینی و نظری دفاع مقدس در قالب تهیه و تولید ۷ جلد کتاب مرجع و ارائه درس دو واحدی دفاع مقدس در حوزه‌های علمیه و همچنین حضور فعال قرارگاه راهیان نور حوزه‌های علمیه در راهیان نور کشور به منظور تربیت و اعزام مبلعین برای کارگاه‌ها از جمله اقدامات صورت گرفته در این بخش است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°