پیش بینی افزایش مرگ و میر کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:19 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۳۱۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
معاون کل وزیر بهداشت گفت: با همین روند اگر رعایت نکنیم پیش بینی این است که موارد بستری‌ها و مرگ و میر‌ها بر اثر کرونا تصاعدی بالا می‌رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر حریرچی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: از لحاظ رفتار مردم و رعایت نشدن پروتکل‌ها وضعیت کشور قرمز است.

او گفت: نسبت به گذشته و اردیبهشت که موفق عمل کردیم دچار فاجعه شده ایم.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به این که تهران چهار راه انتقال بیماری است گفت: اگر رعایت نکنیم موارد بستری‌ها بسیار بالا می‌رود و تعداد مرگ و میر بر اثر کرونا از ۱۵۰ و ۱۷۰ به ۲۰۰، ۳۰۰ و چند صد تا می‌رسد.

حریرچی با بیان این که تعداد افراد مبتلای دارای بیماری فعال به ۴۰ هزار نفر رسیده است افزود: الان اگر کسی مبتلا شود قریب به اتفاق دیگر اعضای خانواده اش هم درگیر خواهند شد برای همین لازم است که فاصله گذاری اجتماعی به درون خانواده‌ها هم گسترش پیدا کند و در صورت لزوم در خانه هم ماسک استفاده شود.

او گفت: هر کسی که تب کرد یا بدن درد داشت و کوفتگی و ... فرض را بگذارد بر این که کرونا دارد تا این که خلافش ثابت شود.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به روند صعودی بیماری در قم و اصفهان و تهران گفت: تعداد مرگ در قم الان از متوسط کشوری بیشتر است و پیش بینی می‌شود هفته بعد موارد فوت در تهران نیز از متوسط کشوری بالاتر رود.

حریرچی گفت: ما آماده ایم، اما کسی به دلیل آمادگی آتش نشان خانه اش را آتش نمی‌زند. مردم نه به خاطر پزشکان و پرستاران بلکه برای خودشان رعایت کنند.

او گفت: تعجب می‌کنیم که این همه در مورد مدرسه حساسیت نشان می‌دهند، اما شمال می‌روند و از آنجا وارد شاد می‌شوند.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان این که میانگین استفاده از ماسک در کشور حدود ۴۷ درصد است گفت: استفاده از ماسک از ۷۶ درصد به ۵۴ درصد رسیده است و در وسایل عمومی از ۷۳ درصد به ۶۴ درصد کاهش یافته است که این تغییر در هفته‌های بعد میزان بستری‌ها و مرگ و میر‌ها را بالا می‌برد.

حریرچی با انتقاد از کاهش رعایت کردن پروتکل‌ها گفت: میزان رعایت پروتکل‌ها در اردیبهشت به ۷۸ درصد رسید، اما بعد از این که مردم خیالشان راحت شد در خرداد ۱۸ درصد پروتکل‌ها را رعایت کردند و این باعث شد یک ماه بعد به ۲۳۴ فوت در روز برسیم و اگر رعایت نکنیم میزان فوت ما روزانه به چند صد نفر خواهد رسید.

مصاحبه کامل دکتر حریرچی با شبکه خبر:


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°