ملت ایران قلداران را به زانو در می‌آورد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:17 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۳۴۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
سخنگوی دولت خطاب به هیات حاکمه امریکا تاکید کرد: دفاع مقدس برای آنان کافی است تا بدانند که ملت ما هرگز در مقابل قلدری و زورگویی تسلیم نمی‌شود و قلدران و زورگویان را دیر یا زود به زانو درمی آورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای علی ربیعی در نشست خبری اش در زاهدان با نکوداشت هفته دفاع مقدس افزود: امسال هفته دفاع مقدس ابعاد دیگری از میراث به جا مانده از آن روز‌های مسحورکننده را به یاد می‌آورد.

وی گفت: طبق بیانات رهبر معظم انقلاب، نقش هدایت کننده و فرماندهی امام راحل و مشارکت همه قشر‌های مردم در جنگ تحمیلی عامل پیروزی در دفاع مقدس بود و امروز نیز در جنگ بی امان و نابرابر اقتصادی، هدایت‌های رهبری و حضور همه جانبه مردم عامل عقب راندن دشمنان خواهد شد.

آقای ربیعی افزود: هر کسی که برگ‌های پرشمار تاریخ پرافتخار ایران، انقلاب و دفاع مقدس را ورق بزند خواهد فهمید که مقاومت در برابر زورگویی، تجاوز و قلدری جزئی جدایی ناپذیر از فرهنگ و هویت ایرانی ماست.

وی گفت: امروز باردیگر با تهاجم و قلدری رژیمی مواجه شدیم که در شقاوت و حماقت از رژیم صدام سبقت گرفته و تاکنون صدماتی هم تراز و یا گاهی بزرگ‌تر از آن متجاوز به ملت ما وارد کرده است.

سخنگوی دولت افزود: جنگ با صدام یگانه جنگ تاریخ معاصر ما بود که حتی وجبی از خاکمان را از دست ندادیم؛ در جنگ اقتصادی نیز با زورگویی، چون دولت امریکا مواجهیم و از هویت ملی و مردم سرزمینمان دفاع کامل خواهیم کرد.

آقای ربیعی گفت: آن روز رژیم صدام قرارداد الجزایر را جلوی دوربین‌ها پاره کرد و امروز نیز رژیم ترامپ همان کار را با توافق برجام انجام داد؛ آن روز رژیم صدام شهر‌ها و روستاهایمان را به ویرانی تهدید می‌کرد و امروز رژیم ترامپ مراکز فرهنگی و تمدنی ما را به نابودی تهدید می‌کند.

وی افزود: آن روز رژیم صدام مردم ما را به زیر بمباران موشک و بمب گرفته بود و امروز رژیم ترامپ با بمباران تحریم و ترور اقتصادی، سلامت، معیشت و جان مردم ما را هدف گرفته و هر روزه بر رنج مردم افزوده است و به امنیت روانی آنان حمله می‌کند.

آقای ربیعی گفت: آن روز پس از رژیم صدام، نایبانش انتقام شکست او را با ترور شهید صیاد شیرازی گرفتند و امروز رژیم ترامپ عقده شکست خود در حمایت از داعش را با ترور سردار بزرگ ما شهید حاج قاسم سلیمانی، سرباز وطن گشود.

وی گفت: تاریخ، خود را تکرار کرده و پایان و سرانجام این شرارت‌ها محکوم به تکرار همان تاریخ است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: آن روز خرمشهر، هویزه، قصرشیرین و کردستان جبهه بود و امروز، مقابله با تروریسم و جنگ اقتصادی، جبهه است. هرجا با تحریم مواجهیم مقاومت در برابر آن نیز باید باشد و مقاومت امروز، جهش تولید است.

آقای ربیعی افزود: اگر تحریم کنندگان می‌خواهند بکوشند که اجماع سازی ما را از بین ببرند، مقاومت در مقابل تحریم یعنی اجماع سازی و همه در کنار هم بودن؛ مقاومت همان چیزی بود که در شورای امنیت اتفاق افتاد؛ مقاومت یعنی تنهایی امریکا.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به مناسبت دیگر ۳۱ شهریور یعنی روز جهانی صلح گفت: این روز فرصتی برای یادآوری وجه دیگری از سیاست و هویت ایرانی نیز بود و ما همان قدر که ملت دفاع و مقاومتیم ملت همکاری و صلح نیز هستیم.

آقای ربیعی افزود: ایران در ۳۰۰ سال پیش هیچ جنگی را آغاز نکرد و در آینده نیز نخواهد کرد؛ ما همواره صلح و دوستی را به جنگ و دشمنی ترجیح می‌دهیم، راه و روش ما عهدشکنی و زیاده خواهی نیست، ما نه جنگ با رژیم بعثی را آغاز کردیم و نه هیچ جنگ دیگری را.

وی تاکید کرد: همانطور که با عقب راندن و مجازات متجاوز صلح را به منطقه برگرداندیم اکنون هم با عقب راندن متجاوز تروریسم اقتصادی، صلح و امنیت را به کشورمان و منطقه باز خواهیم گرداند.

سخنگوی دولت گفت: اگر متجاوزان و زورگویان به تعهداتشان بازگردند قطعا صلح به منطقه بازخواهد گشت و مردم و ملت‌ها روز‌های ایمن تری را تجربه خواهند کرد.

آقای ربیعی افزود: ما در ارایه طرح‌های صلح از یمن تا سوریه و در سراسر خلیج فارس پیشتاز بودیم؛ از نگاه ما هیچ اختلافی میان همسایگان نیست که با گفتگو و دیپلماسی برطرف شدنی نباشد مشروط به آنکه همه دولت‌ها به اندازه ما مشتاق صلح باشند و از توهم حذف همسایگان و دوستی با دشمنان قسم خورده منطقه دست بردارند.
 
وی تصریح کرد: اگر آن گروه از همسایگانی که به اردوی فشار، تحریم و ترور علیه ملت ما پیوستند آماده از سرگیری صلح باشند خواهند دید که اگر گامی به پیش گذارند ما دو گام به پیش خواهیم گذاشت.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°