تلاش برای بازکردن بند از موانع جهش تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:01 - دوشنبه 05 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۳۸۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: مبحث مجوزها و مقررات زدایی از ۱۴ مصوبه امروز کارگروه برای رفع قید و بند از کسب و کار و جهش تولید بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  علی فیروزی در گفتگو با تیتر امشب گفت: ۱۴ مصوبه کارگروه ویژه متشکل از سه قوه در یک حرکت انقلابی برای رفع موانع جهش تولید و بهبوت وضعیت کسب کار با تشکیل کارگروه و کمیته‌های تخصصی مبحث مجوز‌ها و مقررات زدایی از مصوبات امروز کارگروه رفع موانع جهش تولید بود.

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد افزود: در نخستین گام وزارت امور اقتصاد و دارایی به موضوع مجوز ها و تورم مقرراتی پرداخته شد. دو موضوع مجوزها بعنوان یک معضل بزرگ در ایجاد کسب و کار بررسی شد. این نوع مجوزها باید در طی مراحل مشخص و پاسخی شفاف داده شود.
 

حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران هم گفت: در شرایط تحریم که کشور به صادرات و واردات نیاز دارد قوانین زائد مانع این موضوع می‌شود. سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران: فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان خاطره خوبی از تشکیل کارگروه‌ها و مصوبات آن‌ها ندارند، چرا که مصوبات آن‌ها در مرحله اجرا شکست خورده است.
 
او گفت: برای بهبود فضای کسب و کار و کاهش مقررات برای تولید کنندگان و تلاش می شود. پایش فصلی انجام شده است حاکی از این مطلب دارد مقررات دست و پا گیر مانع از روانی تولید می شود.


میثم زالی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای جلب اعتماد بخش فعالان خصوصی از ظرفیت‌های قوه قضائیه برای اجرای مصوبات استفاده می‌کند.

برچسب ها: جهش تولید ، مجلس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°