پایان بررسی طرح اختصاص کالابرگ الکترونیکی به مردم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:43 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۴۳۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از پایان بررسی طرح اختصاص کالابرگ الکترونیکی به مردم در کمیسیون بودجه مجلس خبر داد و گفت: در صحن علنی این موضوع بررسی و بعد از تصویب به قانون تبدیل خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای امیرآبادی فراهانی، اظهار داشت: هر ساله مجلس برای واردات کالا‌های اساسی از خارج برای مصرف اولیه مردم از جمله گوشت، تخم مرغ، قند و شکر، چای و تخم مرغ ارز دولتی اختصاص می‌داد، اما در چرخه توزیع به همان قیمت دولتی و به عبارتی ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در اختیار مردم قرار نمی‌گرفت.

وی گفت: برای کنترل توزیع کالا‌های اساسی به قیمت دولتی به مردم، از مجلس قبل طرح فعال شدن یکی از کارت‌های بانکی با هدف شارژ کردن آن برای خرید مردم از هر فروشگاهی در بخش محصولات و کالا‌های مورد نیاز و اساسی شان به عنوان کالابرگ الکترونیکی مطرح شد که در مجلس فعلی نیز مجدداً مطرح و بررسی آن در کمیسیون بودجه به اتمام رسیده است.

نماینده مردم قم تاکید کرد: طرح کالابرگ الکترونیکی هیچ بار مالی برای دولت ندارد، مردم به راحتی و به مقدار لازم و قیمت مناسب می‌توانند از هر فروشگاهی کالا‌های اساسی مورد نیاز خود را خریداری کنند.

آقای امیرآبادی فراهانی ادامه داد: این طرح تنها شامل افراد تحت حمایت نهاد‌هایی همچون کمیته امداد و یا بهزیستی نیست، و شامل ۸۰ میلیون ایرانی است و تا زمانی که ما به خودکفایی در کالا‌های اساسی برسیم و مشکلات تحریمی حل شود، در نظر داریم پس از تصویب شدن این طرح را اجرا کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان یادآور شد: طرح کالابرگ الکترونیکی یکی از راه‌های کنترل در توزیع است که کالا‌های اساسی به قیمت دولتی به دست مصرف کننده برسد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°