حمله پلیس آمریکا به معترضان در «لوئیویل»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:40 - دوشنبه 05 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۴۳۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
پلیس و نیروهای امنیتی آمریکا تظاهرات ضدنژادپرستی در لوئی ویل را به خشونت کشاندند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اعلام رأی عدم مجازات نشدن دو مأمور قاتل زن سیاهپوست در«لوئیویل» باعث آغاز تظاهرات گسترده در این شهر شد که مشت آهنین پلیس آمریکایی را در پی داشت.
 
«لوییویل» واقع در ایالت کنتاکی، دیروز چهارشنبه (به وقت محلی) شاهد درگیری نیرو‌های امنیتی ایالات متحده با معترضان به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکایی با رنگین‌پوستان بود.

مأموران فدرال آمریکا و نیرو‌های گارد ملی لوئیویل که از ساعات آغازین دیروز چهارشنبه در این شهر مستقر شده بودند، با گلوله‌های پلاستیکی و تجهیزات ضد شورش به معترضان حمله کردند.

رأی دادستان کل ایالت کنتاکی مبنی بر اینکه خشونت مرگبار دو افسر پلیسی که «بِرونا تیلور» زن سیاهپوست را چند هفته پیش در لوئیویل به قتل رسانده بودند، مجازات نخواهند شد عامل اصلی خشم و انزجار ساکنان این شهر بود.

تیلور ۲۶ ساله که یک تکنسین پزشکی سیاه پوست بود، ۱۳ مارس ۲۰۲۰ در حمله نیرو‌های پلیس لوئیزویل به آپارتمان محل اقامتش و در جریان درگیری بین آن‌ها با نامزدش کشته شد.

بر این اساس، بر اثر شلیک گلوله‌های پلاستیکی توسط نیرو‌های امنیتی به معترضان، چند نفر مصدوم شدند و پلیس نیز تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات را بازداشت کرد.

تصاویر منتشر شده از لوئیویل بعد از اعلام رأی دادگاه درباره قاتلان زن سیاهپوست، خودرو‌های زرهی گارد ملی در این شهر مشغول گشت‌زنی شدند.

قتل«جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس سفید پوست این کشور، هفته‌هاست که اعتراضات سراسری در آمریکا و حتی در کشور‌های غربی دیگر را علیه خشونت پلیس و نژاد پرستی به همراه داشته است.

پیش از این، در اعتراضات ضدنژادپرستی در تگزاس یک معترض به ضرب گلوله کشته شد و در سیاتل معترضان با نیرو‌های پلیس درگیر شدند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°