بهره برداری از طرح‌های گردشگری و ورزشی با حضور رئیس جمهور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:35 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۱۴۴۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
۴۲۲ طرح‌ ملی و جهش تولید در دو حوزه گردشگری و ورزشی با حضور رئیس جمهور و بصورت تصویری (ویدئو کنفرانس) به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در حوزه گردشگری ، ۱۲ هتل، ۱۷ مجتمع گردشگری و اقامتی، ۲۳ واحد پذیرایی و سفره خانه سنتی، ۵ طرح تفریحی و سرگرمی و ۳۰ اقامتگاه بوم گردی مجموعا با سرمایه گذاری هزار و ۶۸ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که برای هزار و ۷۴۶ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

در حوزه ورزشی هم چهار استادیوم ورزشی در سبزوار، نیشابور، خشت کازرون و ملایر، سالن ورزشی سنندج، هتل ورزش گرگان، ۱۰۸ زمین ورزشی و ۲۲۰ خانه ورزش روستایی با سرمایه گذاری ۶۹۰ میلیارد تومان افتتاح شد.
 
رئیس جمهور در این مراسم با ابراز امیدوار نسبت به اینکه هر روز شاهد تحول بزرگ در زمینه گردشگری در سراسر کشور باشیم، دستور افتتاح ۲۶ طرح گردشگری را در استان گیلان صادر کرد.

آقای روحانی با اشاره به نعمت‌های خدادادی در خطه شمال کشور، گفت: باید بتوانیم این نعمت را بپرورانیم و آنجا‌هایی که لازم است برای تکمیل ساختمان ها، مرمت آثار تاریخی و آماده کردن همه وسائل و شرایط برای حضور گردشگران اقدام کنیم؛ امروز هم شاهد قدم‌های خوبی در این زمینه هستیم.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه موضوع گردشگری برای دولت مهم است، گفت: امیدواریم هر روز شاهد تحول بزرگ در زمینه گردشگری در سراسر کشور و به ویژه گیلان عزیز باشیم که همه گونه جاذبه گردشگری دارد.

در ادامه این برنامه آقای روحانی دستور افتتاح ۲۶ طرح گردشگری در استان گیلان را صادر کرد.
 
آقای روحانی در مراسم افتتاح چهار طرح گردشگری در استان یزد، هم گفت: استان یزد یکی از قطب‌های مهم گردشگری در کشور و دارای جاذبه‌های زیادی برای گردشگران داخلی و خارجی است.

رئیس جمهور افزود: این جاذبه‌ها را می‌توان متنوع و بیشتر کرد، تنها به آثار تاریخی، بادگیر‌ها و کوچه‌های زیبای قدیمی یزد نباید اکتفا کنیم، بلکه باید بر این جاذبه‌ها که وجود دارد، اضافه کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: کویر یزد هم یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در سطح جهان به شمار می‌رود.
 
وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی هم در ابتدای مراسم از افزایش ۵۰ درصدی هتل در کشور خبر داد و گفت: در هفت سال اخیر ۴۹۷ هتی جدید در کشور ساخته شد.

آقای علی اصغر مونسان در آیین بهره برداری از طرح‌های این وزارتخانه که به صورت ارتباط تصویری با حضور رئیس جمهور برگزار شد، افزود: پیش از دولت تدبیر و امید ۹۹۸ هتل در کشور فعال بود.

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی افزود: در این مدت دو هزار واحد بوم گردی نیز در کشور ایجاد شدند که این بوم گردی‌ها نقش مهمی در توسعه و اشتغال روستایی داشته است.

آقای مونسان گفت: تخت‌های موجود ما برای پذیرش گردشگر ۲۱۹ هزار و ۵۰۵ تخت بود که هم اکنون ۴۶ درصد افزایش یافته است.

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: در سال ۹۸ برغم اینکه به دلیل شیوع کرونا دو ما را از دست دادیم، اما تعداد گردشگران ورودی به کشور از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر افزایش یافت.

آقای مونسان افزود: پیش از دولت تدبیر و امید، ۷۸۳ طرح در حال اجرا داشتیم که امروز به ۱۴۱۷ طرح با ۱۳۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری رسیده است.
 
آقای روحانی در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت ورزش و جوانان در استان‌های گرگان و اراک هم که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به گزارش وزیر ورزش و جوانان برای تخصیص منابع جهت تکمیل طرح‌های ورزشی، افزود: در حد امکان از سوی سازمان برنامه و بودجه در این زمینه مساعدت خواهد شد.

رئیس جمهور گفت: سازمان برنامه و بودجه در حد امکان در زمینه تخصیص منابع جهت تکمیل طرح‌های ورزشی مساعدت خواهد کرد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به افتتاح دو طرح ورزشی در شهر‌های گرگان و اراک، گفت: استان‌های گلستان و مرکزی از استان‌های مهم کشور به شمار می‌روند و استان گلستان به عنوان استان ورزشی است که از لحاظ گردشگری نیز دارای جاذبه‌های زیادی با وجود خلیج‌های زیبا، ساحل خوب و طبیعت زیبا است.
 
رئیس جمهور در این مراسم گفت: باید از میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی کشور که مربوط به هزاران سال پیش است به خوبی حفاظت و به مردم جهان معرفی کنیم.

آقای روحانی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی و تجلیل از خانواده معظم شهدا، تصریح کرد: این عزیزان و خانواده‌های بسیار عزیز آن‌ها که بار سنگین دفاع از کشور را در هشت سال برعهده گرفتند، تکریم می‌کنیم، این فرزندان عزیز و مردم خوب سرزمین ما، شجاعت را با شهامت و گاهی با شهادت قرین کردند و توانستند، برابر توطئه‌های دشمنان به خوبی ایستادگی و مقاومت کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه این هفته بیست و پنجمین هفته افتتاح‌های طرح‌های ملی کشور و در بخش میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و ورزش و جوانان است، افزود: هر دو بخش برای ما بسیار حائز اهمیت است و ما باید از میراث فرهنگی خود که مربوط به دوران کهن و هزاران سال پیش است به خوبی هم حفاظت و هم معرفی کنیم و هم مردم جهان را برای بازدید از این آثار بزرگ دعوت کنیم.

آقای روحانی در ادامه گفت: مردم جهان باید بدانند این ملت دارای چه سوابق مهمی بوده است. هر چقدر انسان کتاب و تاریخ را مطالعه کند، باز مطالعات جای چشم و دیدن را نمی‌گیرد. br/ رئیس جمهور افزود: هر کسی که به ایران سفر کند و به قطب‌های گردشگری سر بزند، واقعا مسحور تمدن ایران عزیز و بزرگ ما قرار می‌گیرد، جهانیان می‌بینند که این ملت، ملتی است که بیش از ۷ هزار سال سابقه تاریخی دارد و آثار تمدنی آن در سرزمین ما آشکار است.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه در طول این ۷ سال، حرکت بسیار خوبی برای ثبت آثار تاریخی گرفته است، افزود: بازگرداندن اشیاء تاریخی از کشور‌های مختلف و نیز آماده کردن زمینه برای گردشگری داخلی و خارجی از جمله این حرکت هاست.

آقای روحانی تصریح کرد: براساس گزارش وزیر گردشگری، ما در ساخت هتل در طول ۷ سال ۵۰ درصد رشد د اشتیم، در زمینه تخت‌ها ۴۶ درصد و در زمینه جذب گردشگر رشد داشتیم و از ۴ میلیون نفر به ۸ میلیون گردشگر رسیده ایم.

رئیس جمهور با اشاره به مشکلات ناشی از بیماری کرونا در ورود گردشگران به کشور و نیز گردشگران داخلی اظهار کرد: کرونا مردم ما را در محاصره قرار داده و اجازه نمی‌دهد مردم به گردشگری خود بپردازند و اجازه نمی‌دهد که گردشگر خارجی وارد کشور شود.

آقای روحانی همچنین گفت: البته با پروتکل‌ها و سختی‌هایی که وجود دارد، گردشگران وارد می‌شوند، اما در عین حال این داستان گذراست و ان شاء الله از این مساله عبور خواهیم کرد و در سال‌های آینده شاهد توسعه گردشگری و میراث فرهنگی در کشور هستیم.
 
ورزش و گردشگری دو پایه نشاط و سلامت جامعه هستند
 
رئیس جمهور در این مراسم گفت: ورزش و گردشگری دو پایه نشاط و سلامت جامعه هستند و برای کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی و همچنین ایجاد نشاط و سلامت جوانان، ورزش و گردشگری دو موضوع مهم به شمار می‌روند.

آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در مراسم افتتاح پروژه‌های وزارتخانه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین وزارت ورزش و جوانان، افزود: ورزش برای ما هم برای سلامت مردم و هم برای افتخارات ملی در عرصه‌های قهرمانی بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جمهور با اشاره به مسابقات مختلف ورزشی، افزود:​ شما می‌بینید که یک مسابقه ورزشی چگونه یک ملتی را میخ کوب می‌کند و همه خیابان‌ها و شهر‌ها برای یک مسابقه جهانی و یا بازی‌های المپیک خلوت می‌شود، می‌بینید یک نشاط مردم را در زمانی که ورزشکاران ما پیروز می‌شوند و یا به خوبی بازی می‌کنند، بنابراین مسئله ورزش حرفه‌ای برای ما مهم است و هم ساخت استادیوم ها، هتل‌های ورزشی و پیست‌های مورد نیاز و امکانات لازم و تجهیزات لازم برای اینکه بتوانیم در بخش ورزش ارتقاء پیدا کنیم.

آقای روحانی ادامه داد: همین که پرچم ما در مسابقات به احتزاز در می‌آید و نام ایران همه جا برده می‌شود و تکنیک ورزشکاران ما و توانمندی بدنی آن‌ها نشان داده می‌شود، برای مابسیار حائز اهمیت است و از آن مهم‌تر در طول سال‌های مختلف نشان می‌دهد تبلیغاتی که علیه ایران در این سال‌ها انجام دادند تبلیغات ناروا، ناصحیح و نادرستی بوده است، یعنی اسلام دین آزادی است یعنی صحنه فعالیت اجتماعی را در چارچوب اخلاق اسلامی برای همه آماده کرده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: یعنی خانم‌های ما می‌توانند در همه جا در علم، ​ دانش، فعالیت سیاسی و اجتماعی فعالیت کنند و نمونه روشن است و نمونه آن نیز انتخابات است می‌بینیم که در صف انتخابات یک بخش بزرگ و گاهی نیمی از جمعیت و در برخی جا‌ها را خانم تشکیل می‌دهند.

آقای روحانی همچنین گفت: روز‌های انقلابی ما و در حوادث و صحنه‌هایی که در کشور وجود دارد، زنان همانند مردان حضور پیدا می‌کنند و در صحنه ورزش نیز زنان در مسابقات بین المللی با عفت و حجاب اسلامی شرکت می‌کنند، پرچم دار هستند و قهرمان می‌شوند، این برای ما بسیار باعث افتخار است که خانم‌ها در همه جا بحمدالله امروز دوشادوش مردان برای آبادنی کشور تلاش می‌کنند و در همین افتتاح‌های امروز وقتی به بحث صنایع دستی می‌رسیم، در بسیاری از این صنایع زنان کشور ما می‌بینیم تا چه حد فعال هستند.

رئیس جمهور افزود: این نکته را به عنوان نکته پایانی اضافه می‌کنم هم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و هم کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و هم برای نشاط جوانان ما و سلامت جوانان؛ هم ورزش بسیار مهم است و هم گردشگری این دو پایه‌ای هستند که نشاط و سلامت را می‌توانند برای ما به ارمغان بیاورند.

آقای روحانی همچنین گفت: بسیار خوشحالم از طرح‌هایی که امروز افتتاح شد و تبریک می‌گویم به مردم استان‌هایی که این طرح‌ها در آن مناطق افتتاح شد برای مردم عزیز و بزرگ ایران آرزوی توفیق بیشتر می‌کنم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°