بهره برداری از ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح در کرمانشاه تا پایان سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:54 - سه‌شنبه 06 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۴۴۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای بازدید از پروژه‌های کرمانشاه به این استان سفر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به کرمانشاه سفر کرده است تا از پروژه‌های باغ موزه دفاع مقدس، ورزشگاه شش هزار نفری، تصفیه خانه فاضلاب کرمانشاه بازدید کند و در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان و اقتصاد مقاومتی حاضر شود.

معاون رئیس‌جمهور در بدو ورود به کرمانشاه پیگیری وضعیت پروژه‌های عمرانی و تولیدی استان را از اهداف سفر خود دانست و اظهار داشت: یک هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی تا پایان امسال یا حداکثر سال ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدباقر نوبخت با بیان اینکه تلاش ما این است که تا پایان امسال طرح‌های عمرانی استان را به پایان برسانیم بیان کرد: در این سفر از پروژه‌های عمرانی استان بازدید می‌کنیم و از نزدیک با وضعیت پیشرفت فیزیکی و روند ساخت آن‌ها آشنا می‌شویم.

نوبخت بهره‌برداری از واحد‌های مسکونی ساخته شده ناشی از سیل و همچنین بهره‌برداری از مسکن افراد کم درآمد را نیز از برنامه‌های دیگر این سفر دانست و گفت: در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی موافقت‌نامه ساخت این واحد‌های مسکونی را با استاندار کرمانشاه مبادله می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به سال جهش تولید گفت: باتوجه به اینکه در سال جهش تولید قرار داریم طرح‌های ویژه تولیدی داریم که موافقت‌نامه این طرح‌ها را نیز در این سفر با استاندار کرمانشاه مبادله می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از ورزشگاه شش هزار نفری دهکده المپیک بازدید کرد.

وی در این بازدید گفت: این پروژه در اولویت طرح‌های قابل افتتاح تا پایان امسال است و با همکاری وزارت ورزش و جوانان، شرکت توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی و اختصاص ۲۰ میلیارد تومان تا پایان سال آماده بهره‌برداری خواهد شد.

محمدباقر نوبخت، کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ایران، جلسات هیئت دولت، استانداری کرمانشاه، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه برنامه سفر به کرمانشاه از کارگاه تصفیه خانه آب شرب با ظرفیت تصفیه ۲۶۰۰ لیتر بر ثانیه که بیش از ۹۰ درصد پیشرفت دارد بازدید کرد.

دومین تصفیه خانه پیشرفته کشور با حمایت سازمان برنامه و بودجه و تکمیل تجهیزات و تأسیسات با اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین از پروژه باغ موزه دفاع مقدس کرمانشاه بازدید کرد و از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تسریع در روند اجرایی این پروژه خبرداد.

نوبخت با بیان اینکه استان کرمانشاه مرکز دفاع کشور بوده و احداث باغ موزه در این استان ضروری است گفت: خودم را همیشه فرزند کوچک استان کرمانشاه می‌دانم و امسال برای تسریع در روند اجرایی پروژه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر خواهیم گرفت.
 
 

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این بازدید ضمن تشکر از مساعدت دکتر نوبخت در اختصاص اعتبار گفت: امروز درخواست دادیم که در سال آینده این پروژه به لحاظ اعتباری در ردیف اعتبارات ملی قرار گیرد که مورد تایید قرار گرفت.

وی افزود: همه دستگاه‌های اجرایی در احداث پروژه باغ موزه دفاع مقدس مشارکت موثر دارند.

امروز با حضور معاون ر‌ئیس‌جمهور مراسم افتتاحیه ۲۰۴۱ واحدمسکونی بازسازی شده ناشی از سیل در شهرستان هرسین افتتاح می‌شود و در ادامه سفر ضمن بازدید از مرز پرویزخان در آیین کلنگ‌زنی مسکن خانوار‌های نیازمند و فاقد سرپناه در گیلانغرب شرکت و از مجموعه فرهنگی و یادمان شهدای گیلانغرب بازدید می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°