ساختارهای فساد زا باید اصلاح شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:45 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۴۶۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
رئیس قوه قضائیه؛
رئیس قوه قضائیه در اردبیل گفت: ساختارهای فساد زا باید اصلاح شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت الاسلام والمسلمین "سید ابراهیم رئیسی" در جلسه شورای اداری استان اردبیل گفت: گره‌گشایی از مشکلات مردم مسئولیت خطیر دستگاه قضائی است
رئیس قوه قضائیه در دیدار قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان اردبیل سخن افزود: مردم شریف ایران اسلامی در برهه‌های مختلف امتحان خود را پس داده‌اند و مردم حسینی و ولایت مدار استان اردبیل در ۸ سال دفاع مقدس ۳۴۰۰ شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کردند، تلاش مردم این استان در عرصه‌های کشاورزی، دامداری و گردشگری بسیارحائز اهمیت است و حل و فصل مشکلات و گرفتاری‌های آن‌ها خدمتی است که نصیب نهاد‌های مختلف از جمله دستگاه قضایی شده است.
رئیس قوه قضائیه افزود: برنامه تحول اجرایی وعملیاتی مشخص برای تمامی حوزه‌های قضایی استان پیش بینی شده است و به صورت شعبه به شعبه این برنامه‌ها اجرا خواهد شد.
آبت الله رئیسی تصریح کرد: نکته قابل توجه در عملکرد حوزه‌های قضایی، نقش آفرینی تمامی حوزه‌ها و کارکنان و همدلی و همراهی جهت رفع کمبود‌ها و تنگنا‌ها وخدمت رسانی به مردم بوده است.

رئیس دستگاه قضا افزود: لایحه مرتبط با شورا‌های حل اختلاف طبق گفته وزیر دادگستری طی یک الی دو هفته آینده از کمیسیون لوایح دولت خارج می‌شود و امیدواریم هرچه زودتر به مجلس برای تصویب ارسال شود.

حجت الاسلام والمسلمین "سید ابراهیم رئیسی" گفت: ایجاد پلیس قضایی در دستور کار است و آن را یک ضرورت می‌دانیم و چنانچه به هر دلیلی امکان ایجاد پلیس قضایی فراهم نشد اعتقاد داریم که باید پلیس از هر حیثی اعم از دانش حقوقی و قدرت اجرا برای اعمال دستورات قضایی، مجهز و آماده باشد.
رئیس دستگاه قضا در ادامه تصریح کرد: برای غلبه بر مشکلات باید جهادی عمل کنیم و با همین امکانات موجود، با روحیه بسیجی و شبانه روزی، در مسیر رفع مشکلات مردم اقدام کنیم.
سید ابراهیم رئیسی گفت: نظام جمهوری اسلامی، که در راس آن، ولی فقیه قرار دارد به جایگاه ولایت و قدسیت اتصال دارد لذا دستگاه قضایی نظام نیز از تقدس برخوردار است و این تقدس باید با رفتار قضات و همکاران قضایی ما حفظ شود.

وی با اشاره به کاهش تعداد پرونده‌های ورودی به دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: در ابتدای اردیبهشت ۹۸، ۵۶ هزار و ۳۳۳ پرونده داشتیم که این رقم اردیبهشت ماه امسال ۲۷ درصد کاهش یافته است.
عتباتی از تعیین تکلیف پرونده‌های معوق پیرو تاکید ریاست قوه قضاییه خبر داد و گفت: بیش از ۷۸ درصد پرونده‌های معوق مختومه شده و ۷۳ درصد از موجودی شعب تجدید نظر کاسته شده است.
رئیس کل دادگستری استان با یادآوری اینکه ۱۱۲ نفر از همکاران اداری و شورا‌های حل اختلاف استان به بیماری کرونا مبتلا شدند اماخدمت رسانی به مردم متوقف نشد، اضافه کرد: با تقویت بانک اطلاعاتی سنا بسیاری از کار‌های کارشناسی در بستر الکترونیک انجام شده و سطح رضایتمندی مردم افزایش یافته است.
در این جلسه نمایندگان دیگربخش‌های قضایی ونظارتی استان به طرح مسائل ومشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

 او افزود: تعاونی ها از بخش های مهم اقتصادی به شمار می روند، اما تخلف آنها هرگز قابل قبول نیست.

رئیس دستگاه قضا گفت: با قانون شکنی در ادارات باید به شکل مضاعف برخورد شود. تخلف متولیان قانون، دیگران را برای تخلف، تشویق و جسورتر می کند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°