انگ زدن به دیگران، نتیجه توهم غربی هاست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:51 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۵۲۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو گفت: انگ زدن به دیگران ادامه ذهنیت استعماری و توهم خود برتر بینی برخی کشور‌های غربی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بقایی هامانه، در چهل و پنجمین نشست شورای حقوق بشر در واکنش به بیانیه مشترک گروهی از کشور‌های غربی در انتقاد از وضعیت حقوق‌بشر در ایران، گفت: مایه تاسف است که برخی کشورها، دیگران را برای رعایت حقوق‌بشر موعظه می‌کنند، در حالی که جنایات گذشته و حال خود را فراموش کرده و بر این واقعیت که بخش زیادی از مصیبت‌های دیگران نتیجه سیاست‌های استعماری گذشته و ذهنیت برتری طلبانه خود آنهاست، سرپوش می‌گذارند.

سفیر ایران با انتقاد از این رویکرد کشور‌های غربی در قبال مسائل حقوق بشری، چنین سیاستی را تنها باعث تفرقه و تقابل بین کشور‌ها و تنزل حقوق بشر به ابزاری برای اهداف سیاسی ارزیابی دانست و تاکید کرد که برخی کشور‌های اروپایی شورای حقوق بشر را تبدیل به عرصه‌ای برای مداخله گری علیه کشور‌های در حال توسعه کرده اند.

نماینده کشورمان با اشاره به اینکه حاکمیت قانون لازمه حفظ و حرمت حقوق بشر است، اعمال فشار بر دولت‌های دیگر تحت لوای حقوق بشر برای تغییر نظام حقوقی داخلی و یا دخالت در پرونده‌های قضایی را غیرقابل قبول دانست.

بقایی هامانه که در چهل و پنجمین نشست شورای حقوق بشر سخن می‌گفت، بهترین راه برای تحقق اهداف شورا را گفتگو و همکاری بر اساس اصل بی طرفی و پرهیز از انگ‌زدن و کلیشه گرایی دانست.

بقایی هامانه دربخش دیگری از سخنان خود نسبت به تداوم نقض گسترده و سیستماتیک حقوق‌بشر فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی هشدار داد و از شورای حقوق بشر خواست مانع از عادی شدن سبعیت و نقض فاحش حقوق بشر توسط رژیمی شود که موجودیتش بر اساس تروریسم و تجاوز بنا گذاشته شده است.

در جریان جلسه دیروز شورای حقوق بشر سفیر آلمان به نمایندگی از جمعی از کشور‌های عمدتا غربی بیانیه‌ای در انتقاد از وضعیت حقوق بشر قرائت کرد و در آن خواستار توقف اجرای قصاص شد، همچنین این جلسه صحنه حملات لفظی تند کشور‌های غربی علیه چین، روسیه، بلاروس، ونزوئلا و سوریه بود.
برچسب ها: سفیر ، ایران ، ژنو ، حقوق بشر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۴°