بهره برداری از چند طرح در هرمزگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:02 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۵۵۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
با راه‌اندازی مرحله دوم فولادسازی کاوه جنوب کیش، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید فولاد در کشور اضافه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون اول رئیس جمهور، امروز همچنین از بخش‌های مختلف بندر شهید رجایی بازدید و ۱۲ پروژه دریایی و بندری را به ارزش ۱۴۰ میلیارد تومان افتتاح کرد.

جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت روز شنبه در آیین بهره برداری از مرحله دوم طرح فولاد کاوه جنوب کیش در منطقه اقتصادی خلیج فارس در غرب بندرعباس گفت: ظرفیت تولید زنجیره فولاد کشور از ۱۲۳ میلیون تن در سال ۹۲ به ۲۳۰ میلیون تن در حال حاضر رسیده است.

او افزود: امروز همچنین به همت متخصصان ایرانی و با وجود همه تحریم‌های ظالمانه دشمن به ظرفیت ۳۷ میلیون تن فولاد خام در کشور رسیده‌ایم.

وی ابرازداشت: هم اکنون به رتبه ۱۰ فولاد در دنیا دست یافته‌ایم و با این پیشرفت درچند سال گذشته توانستیم فرانسه و ایتالیا را از لحاظ تولید فولاد پشت سربگذاریم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت با یادآوری اینکه رشد تولید فولاد دنیا درسال گذشته ۳.۵ درصد رشد داشته است، بیان کرد: اما با وجود سنگین‌ترین تحریم‌ها با اتکا به روحیه جهادی رشد تولید فولاد خام کشور ۶.۵ درصد شده است.

سرقینی ادامه داد: درپنج ساله منتهی به سال ۹۲ نیز هرساله ۲۲ تا ۲۳ میلیون تن سنگ آهن خام صادر می‌شد که این رقم درسال گذشته به کمتر ازچهارمیلیون تن رسیده است.

صادرات ۱۲ میلیون تنی انواع فولاد درسال ۹۸

سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت ابرازداشت: درسال ۹۱ حدود ۶.۵ میلیون تن واردات و ۱.۵ میلیون تن صادرات فولاد داشتیم اما درسال ۹۸ در زمینه صادرات فولاد رکورد زده شد و به ۱۲ میلیون تن صادرات انواع فولاد رسیدیم.

سرقینی گفت: همچنین در نتیجه تکمیل زنجیره‌ها فقط ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تن واردات فولاد داشتیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°