تحریم‌ دانشمندان خللی در برنامه هسته‌ای ایران ایجاد نمی‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:35 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۵۷۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: تحریم‌های علمی دانشمندان هسته‌ای ایران در اصل راهبردی برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی خللی ایجاد نخواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) به مناسبت ۲۶ سپتامبر روز جهانی نابودی کامل تسلیحات هسته‌ای، در رشته توئیتی اعلام کرد: روز جهانی نابودی تسلیحات هسته‌ای، فرصتی برای اصلاح تفکر مستبد جهانی نسبت به موضوع استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای است.

در این پیام توئیتری آمده است: امروز کشور‌های زیادی روی به استفاده از انرژی هسته‌ای آورده‌اند، اما جمهوری اسلامی ایران با رویکردی شفاف بیشترین همکاری‌ها را با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته است که این موضوع حقانیت استفاده به حق از این انرژی را برای مردم ایران ثابت می‌کند.

این سازمان می‌افزاید: سازمان انرژی اتمی ایران با نگرش استفاده صلح آمیز از فناوری هسته‌ای، برنامه‌های علمی خود را در حوزه‌های سلامت، کشاوزی، غذا، رادیودارو، ایزوتوپ‌های پایدار و... به طور دقیق و با عزمی مضاعف پیش می‌برد و تحریم‌های علمی دانشمندان هسته‌ای ایران در اصل راهبردی برنامه هسته‌ای (ایران) خللی ایجاد نخواهد کرد.

همان گونه که مقام معظم رهبری فرموده اند: جمهورى اسلامى هرگز در پى تسلیحات هسته‌اى نیست، و نیز هرگز از حق ملت خود در استفاده صلح‌آمیز از انرژى هسته‌اى چشم‌پوشى نخواهد کرد.
 
وزارت خزانه داری آمریکا علاوه بر اینکه علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است، اخیرا نیز چهار معاون این سازمان را تحریم کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۴°