موج سوم شیوع کرونا خطرناکتر از دو موج قبل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:41 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۵۸۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
معاون درمان ستاد ملی مبارزه با کرونا استان تهران اعلام کرد: وخامت حال بیماران در موج سوم شیوع کرونا در بیمارستان ها، بیشتر از دو دوره قبل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نادر توکلی با حضور در برنامه تیتر امشب با اعلام این خبر گفت: وضع مراکز درمانی کلانشهر تهران بحرانی و نگران کننده است؛ تعداد بستری‌های فعلی، از اسفند هم بیشتر شده است، اما بیمارستان‎ها با ظرفیت کامل کار می‎کنند.

او با ارائه تعریفی از اوضاع بحرانی و پرخطر کرونایی گفت: زمانی که ظرفیت پذیرش در بیمارستان‌ها به مرز بی سابقه‌ای می‌رسد، برخی مداخلات را به شکل ویژه‌ای اعلام خواهیم کرد.

او با بیان اینکه خوشبختانه تا این لحظه در ارائه خدمات درمانی به بیماران سرپایی و بیمارستان‌های دولتی مشکلی وجود نداشته است گفت: بیمارستان‌های تهران در ارائه خدمات اورژانسی و غیراورژانسی مشکل خاصی نداشته اند، اما در چند روز آینده ظرفیت پذیرش‌ها را باید مرحله به مرحله و بر اساس پیش بینی روزانه تعیین و برای هفته آینده در این باره تصمیم گیری کنیم.

معاون درمان ستاد ملی مبارزه با کرونا استان تهران تاکید کرد: در هفته پیش رو اگر تمهیداتی برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی اندیشیده نشود، این مسئله مشکل ساز خواهد شد و در صورتی که پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، ممکن است اوضاع برای شهروندان نگران کننده تر شود.
 
او با تشریح تفاوت‌های موج سوم با دو موج قبل، گفت: در این دوره سطح خودآگاهی خانواده‌ها بالاتر رفته و بسیاری از مبتلایان، درمان در منزل را به مراجعه به مراکز درمانی ترجیح می‌دهند.
او ادامه داد: از دو ماه قبل، تخت های بستری بیشتری برای این مقطع پیش بینی کرده بودیم که همین موضوع باعث شد بستری ها را به طرز مناسبی مدیریت کنیم. 
 
به گفته معاون ستاد کرونای تهران، تنها به حداکثر رساندن محدودیت‎ها می‎تواند موج کرونا را کنترل کند.
 
او در ادامه از آغاز توزیع مرحله نخست رایگان واکسن آنفلوآنزا برای افراد پرخطر، زنان باردار و پرسنل بخش های خدمات درمانی از امروز خبر داد و اعلام کرد: امروز در ستاد مقابله با کرونا برای تهران پیشنهاداتی ارائه شد که انشاالله باید مورد تصویب قرار بگیرد.

در ادامه صادق نیت، رئیس بیمارستان امام خمینی تهران از افزایش ۳ تا ۵ برابری بستری‌های کرونا در بیمارستان‌های تهران خبر داد و گفت: بخش‌های آی - سی - یو بیمارستان کاملا پر شده و از بخش‌های عادی برای بستری بیماران کرونایی استفاده می‌کنیم.
 
در ادامه آقایان مهرپور رئیس بیمارستان شریعتی و طالب پور رئیس بیمارستان سینا از مردم خواستند با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، مانع شیوع بیشتر این بیماری شوند. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°