رونمایی از کاربست‌های G۵ با حضور وزیر ارتباطات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۱۶۰۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
تعدادی از کاربست‌های G۵ در ایران با حضور وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این مراسم در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

G۵ یا نسل پنجم تلفن همراه امکان ارائه پهنای باند بسیار بالا، کاهش تاخیر ارتباطات و دسترسی به دستیابی به سرعت بالاتر و ظرفیت بیشتر و پشتیبانی از فناوری‌های جدید را فراهم می‌کند.

نسل پنجم تلفن همراه قادر است تاخیر انتقال داده را به صفر برساند. G۵ تا ۱۰۰ برابر ترافیک بیشتری را نسبت به شبکه‌های امروزی مدیریت می‌کند و سرعت آن بیشتر از ۱۰ برابر ۴ جی است.

قرار است در حاشیه این برنامه دو تفاهم نامه در حوزه خدمات پزشکی (بیمارستان هوشمند) و حمل و نقل هوشمند (خودروی خودران) امضا می‌شود.

تفاهم نامه نخست میان معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، شرکت خدمات ایرانسل و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و هدف از آن ارائه مشاوره خدمات پزشکی از راه دور در بستر فناوری‌های نوین به ویژه نسل پنجم ارتباطات خواهد بود.

تفاهم نامه دوم میان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ایرانسل است که هدف از امضای این تفاهم نامه عملیاتی شدن حمل و نقل هوشمند با استفاده از ظرفیت فناوری‌های نوین به صورت آزمایشی در منطقه آزاد کیش است و از قابلیت اینترنت اشیاء نیز در این حوزه استفاده می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °