هرجا ایستادگی کردیم پیروز میدان بودیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:43 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۶۰۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
وزیر بهداشت گفت: درس دفاع مقدس آن بود که هر جا ایستادیم و بر اصولمان تکیه کردیم و متحد و متفق بودیم، برنده میدان مبارزه نیز بوده ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سعید نمکی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان سلامت در دفاع مقدس و مقاومت با گرامیداشت شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع سلامت افزود: دفاع مقدس به ما درس‌های مهمی آموخت اینکه جبهه‌ها مدرسه عاشقی بود و اولین درس، درس عشق بود.

وی افزود: این عشق بود که تصویر‌های خونین جبهه‌ها را در لبخند مجروحان جلوه می‌کرد همچون حضرت زینب که در کربلا فرمودند:" فقط زیبایی دیدم".

وزیر بهداشت گفت: در دفاع مقدس آموختیم نباید مرعوب هیمنه پوشالی دشمن شد، آموختیم با ایمان می‌توان آن هیمنه را شکست داد.

دکتر نمکی افزود: اینکه بعد از هشت سال یک کشور حتی تنها یک میلیمتر از خاکش را در سرمیز مذاکره پس نگرفت، به خاطر ایمان و رشادت بود.

وی گفت: درس دیگر از دفاع مقدس این بود که هر جا ایستادیم و بر اصولمان تکیه کردیم و متحد و متفق بودیم، برنده میدان مبارزه بوده ایم.

دکتر نمکی افزود: وفاق و همدلی، همه الگو‌های زنده شده دفاع مقدس بود.

وزیر بهداشت در ادامه به روز‌های کرونایی و پیشینه ورود این ویروس منحوس به کشور اشاره کرد و گفت: من حرف‌های زیادی دارم که تاکنون در هیچ تریبونی نگفته ام. br/ وی افزود: در روز‌های ابتدایی اعلام این ویروس سعی کردیم از پرواز‌ها جلوگیری کنیم.

وزیر بهداشت گفت: جبهه آرایی و سنگر ساختن را از روز‌های آغازین شروع کردیم. باید آوینی دیگری می‌آمد تا این تصاویر را روایت می‌کرد.

دکتر نمکی افزود: با تجربه دفاع مقدس سعی کردیم اگر نسیمی وزید این ویروس را طوفان در نظر گرفتیم. ما با تمام کمبود در اردیبهشت مرگ‌ها را به روزی ۳۰ نفر رساندیم و صادر کننده برخی تجهیزات بودیم.

وی با اشاره به دلنوشته اش برای شهید سلیمانی گفت: من وزیری هستم که سیاسی نیستم. من اشتباه این راه را آمدم، داشته‌های دیگری این کسوت میخواست که من نیستم.

وزیر بهداشت افزود: من اهل این نیستم که در اوج نداشته‌ها تضرع کنم که پول ندارم. من در این مدت معاونی عوض نکردم. من رسانه ندارم، من تیم ندارم. اگر به قاسم سلیمانی چیزی نوشتم، همدلی بهتر از ایشان ندیدم که او دردلهایم را به خدا برساند. سلیمانی زنده است در جواب آنانی که می‌گویند چرا به زنده‌ها چیزی ننوشتی.

مقاومت می‌کنیم تا کرونا را شکست دهیم

وزیر بهداشت در ادامه به همکاری بانک مرکزی با وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: قسمت جزیی از اعتباری که قرار بود از صندوق به ما دهند دیروز داده شد.

وی گفت: من به دکتر تقوی گفتم این مبلغ را هم برگردانید. اگر من بدنبال این اعتبار بودم دلواپس روز‌های سخت پاییز و مبارزه با کرونا بودم.

دکترنمکی افزود: از این پس لب فرو می‌بندیم، همکاران من حقوق هم نگیرند کار می‌کنند. ما نمی‌گذاریم در عرصه مبارزه با کرونا از هیچ کشوری عقب بمانیم، ما مقاومت می‌کنیم تا کرونا را شکست دهیم.

این وعده الهی است همانطور که در دوران دفاع مقدس پیروز شدیم.
 
در این مراسم که به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس درحال برگزاری است، از ایثارگران نظام سلامت در دوران دفاع مقدس تقدیر شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°