مهمترین کارویژه فرهنگی کشور، تحکیم نهاد خانواده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:14 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۶۳۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
نماینده رهبرانقلاب در شورای‌عالی امنیت ملی با اشاره به این نکته که یکی از مهمترین کارویژه‌های فرهنگی در کشور، تحکیم نهاد خانواده است، گفت: هر میزان که نهاد خانواده تقویت شود، آسیب‌های اجتماعی محتمل نیز کمتر می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سعید جلیلی در نشستی که با کارگروه گردشگری دولت سایه برگزار شد، اظهار داشت: اگرچه در حال حاضر به علت شیوع کرونا، سفر و گردشگری توصیه نمی‌شود، اما برای وضعیت مطلوب این حوزه در شرایط عادی باید برنامه‌ریزی کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی به مناسبت روز جهانی جهانگردی با اشاره به این که یکی از مهمترین کارویژه‌های فرهنگی در کشور، تحکیم نهاد خانواده است، گفت: هر میزان که نهاد خانواده تقویت گردد، آسیب‌های اجتماعی محتمل نیز کمتر می‌گردد.

او افزود: یکی از پشتوانه‌های مطلوب به منظور تقویت بنیان خانواده، تسهیل سفر و گردشگری برای خانواده هاست.

نماینده رهبرانقلاب در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: بسیاری از هزینه‌هایی که به بهانه فرهنگ و تحکیم خانواده از مسیر دستگاه‌های ادارای تخصیص داده می‌شود، نتیجه‌ مطلوبی ندارد.

جلیلی با بیان این نکته که وظیفه تسهیل گردشگری در شرایط عادی نباید تنها به یک وزارت‌خانه محول شود، خاطرنشان کرد: امکانات نهاد‌های اجرایی، نیرو‌های مسلح، شهرداری‌ها به ویژه در حوزه اماکن اقامتی باید در دسترس عموم مردم قرار گیرد.

او افزود: با توجه به اینکه دستگاه‌های حکومتی و دولتی و همچنین بخش‌های عمومی، امکانات گردشگری بسیاری دارند که زمان محدودی از آن‌ها استفاده می‌کنند، مدیریت صحیح این امکانات برای بهره‌برداری عموم مردم از آن‌ها می‌تواند موجب ارائه تسهیلات گردشگری به خانواده‌هایی می‌گردد که تاکنون از این امکان کمتر برخوردار بوده‌اند.

نماینده رهبر انقلاب در شورایعالی امنیت ملی، ایجاد اشتغال پایدار و ارزآوری را یکی دیگر از مزایای رونق صنعت گردشگری خواند که می‌بایست با حفظ نگاه فرهنگی به این عرصه دنبال شود.

جلیلی با اشاره به لزوم فعال کردن ظرفیت‌های مردمی در حوزه اقامت گردشگران، استفاده از فضای مجازی و ابزار‌های الکترونیکی در این زمینه را یکی از فرصت‌های صنعت گردشگری نامید.

برنامه ریزی ویژه برای توسعه گردشگری سلامت و رشد صنایع مرتبط با گردشگری نظیر صنایع دستی از دیگر نکات عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشور بود که در این حوزه عنوان شد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°